Akbank Ek Hesap

Ek Hesap Nedir? Akbank Ek Hesap Avantajları Nelerdir? Ek Hesap Nasıl Açılır? Aranan Şartlar Nelerdir? Detaylar için…

0
329
Akbank Ek Hesap

Hesabınızda para olmaması sizi ciddi anlamda zor durumda bırakacaktır. Böyle bir riskle de her an karşılaşabilirsiniz. Çalıştığınız kurum maaşlarınızı taahhüt ettiği tarihte yatırmayabilir veya bakiyenizdeki parayı herhangi bir borç ya da acil durum sebebiyle çekmek zorunda kalabilirsiniz. Eğer gerekli önlemleri almazsanız hesabınızdaki bakiye bittiğinde temel ihtiyaçlarınızı dâhi karşılayamayacak hâle gelebilirsiniz.

Akbank Ek Hesap

Akbank, müşterileri için zor durumlarda bulduğu çözümlerle bilinmektedir. Eğer bu bankada hesabınız varsa, maaşınızı buradan alıyor ve yatırımlarınızı söz konusu banka üzerinden değerlendiriyorsanız, acil durumlarda kullanabileceğiniz bir ek hesap edinebilirsiniz. Bu hesabın temel amacı mevcut hesabınızdaki bakiye azaldığında veya bittiğinde ödemelerinizi gerçekleştirebilecek bir kaynağa sahip olmanızdır. Hesabı açtırmak için çeşitli evraklarla Akbank’a başvurmanız yeterlidir.

Bazı durumlarda hesabınızdaki bakiye eksi değerlere kadar düşebilir. Kredili mevduat hesabının temel amacı bu tür risklerde zor durumda kalmanızı önlemektir. Akbank Ek hesap, klasik maaş veya bankamatik kartınızla ilişkili hesabınızla yaptığınız her şeyi mümkün kılmaktadır. Örneğin bu hesapla mağazalardan, marketlerden ve internet sitelerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Ek hesabın sunduğu en büyük hizmet otomatik ödemedir. Özellikle kira, fatura gibi günü gününe ödenmesi gereken ödemelerin gecikmesi ciddi sıkıntılar yaratacaktır. Ancak Akbank tarafından sağlanan kredili mevduat hesabına sahip olduğunuzda bu tür ödemeler hesabınızda bakiye kalmasa bile belirtilen günde otomatik olarak gerçekleşir. Kira, fatura, taksit gibi ödemeleriniz varsa mutlaka bir kredili mevduat hesabı almalısınız.

Kredili mevduat hesabıyla nakit çekmek de mümkündür. Mevcut hesabınızdaki bakiye bittiğinde Akbank bankamatiklerinden 7 gün 24 saat nakit çekebilirsiniz. Günlük sınır normal hesabınızla aynıdır. Bununla birlikte ek hesap üzerinden havale ve EFT gibi işlemler gerçekleştirerek yakınlarınıza para yollamanız da mümkündür. Ancak nakit çekmenin sizi sıkıntıya sokacağını düşünüyorsanız bu özelliği iptal edebilirsiniz.

Akbank’ın sağladığı kredili mevduat hesabının sizi zor durumda bırakmayacağından emin olabilirsiniz. Hesap limiti ve kullanım alanları tamamen sizin inisiyatifinizdedir. Dolayısıyla kredi kartı gibi kontrolünüzden çıkıp zor durumda bırakabilecek sınırsız bir ödeme imkânına sahip olmazsınız. Ek hesabınızı kapatmak istediğinizde mevcut borcunuzu ödeyip Akbank’ın müşteri hizmetlerine başvurmanız yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here