Akbank Nakit Avans Çekme

Akbank Nakit Avans Çekme | Akbank’tan Nakit Avans Nasıl Çekilir? Nakit Avans Çekemiyorsanız Ne Yapmalısınız? Detaylar için…

0
256
Akbank Nakit Avans Çekme

Gelişmiş bankacılık hizmetleriyle müşterilerine birçok olanak sunan ve Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Akbank finansal hizmetle teknolojiyi birbirinden bağımsız düşünmemektedir. Bu, hizmetlerinde kullandığı teknolojiyle bariz bir şekilde görülmektedir. Bu hizmetler, ATM’leri, internet bankacılığını, Akbank Çağrı Merkezi aracılığıyla alınan telefon bankacılığı ve internet bankacılığını kapsamaktadır. Bu kapsamda acil bir şekilde kişinin normal nakit ihtiyaçlarının üzerinde bir nakit ihtiyacı olması durumunda, yapması gereken tek şey Akbank Nakit Avans Çekme işlemi yapmaktır.

Akbank Nakit Avans Çekme

Akbank Nakit Avans Çekme işlemi, herhangi bir banka şubesi kullanmaksızın, işlem sırası beklemeksizin kullanılan kredi kartının nakit çekme işlemi için kullanılmasıdır. Çekilen nakit avansın, geri ödeme vadesi 5 ila 9 ay arasında değişmektedir. Bu süreçte geri ödemesi yapılırken belirlenen ödeme tarihinin sonrasında yapılan bir ödeme var ise; buna ödenmesi gereken para miktarına ilaveten günlük faiz işletimi yapılacaktır.

Bunların yanında nakit avans müşterilerin faiz oranları ve geri ödeme vadesi konularında çekindiği bir nakit elde etme seçeneğidir. Bunun sebebi ise ihtiyaç kredileridir. İhtiyaç kredilerinde paranın geri ödenmesi gereken vadesi uzun, faizi nispeten daha düşüktür. Müşterilerin nakit avans çekme konusundaki çekincelerinden ötürü burada oluşması gereken talebin tamamen ihtiyaç kredilerine yönelmesini engelleyebilmeleri ve burada oluşan talep boşluğunu yönlendirebilmeleri için, nakit avans geri ödeme faizleriyle oynayarak müşterileri bu alanda da tutmayı başarabilmesi bankanın lehine olur.

Nakit avans çekme işlemi yapmanın kişiye sağlayacağı birtakım avantajlar olacaktır. Bunlardan birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Banka şubesinde bir işlem gerçekleştirilmediği için, ciddi oranda zaman kazanılmaktadır. Buna bağlı olarak, elektronik ortamda gerçekleştirilen bu işlem, şubede gerçekleştirilen bir işlem ile karşılaştırılamayacak ölçüde hızlı bir şekilde yapılır.
  • Avans çekme işleminde çoğunlukla elektronik ortamda yapıldığı için ve bankalar elektronik ortamda yapılan işlemlere ücret almadığından herhangi bir ücret ödenmemektedir.
  • Son olarak internet bankacılığı, ATM’ler ve şubeler dışında avans çekme işlemi yapmak isteyen müşteriler 0850 222 25 25 numarasını tuşlayarak Akbank Çağrı Merkezinden telefon bankacılığı hizmeti alarak nakit avans çekme işlemini gerçekleştirebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here