Akbank Vadeli Hesabı

Akbank Vadeli Hesabı Minimum Kaç TL’den Açılır? En Kısa ve En Uzun Vade Süresi Ne Kadar? Detaylar için…

0
287
Akbank Vadeli Hesabı

Birikimlerinizi çok daha karlı olabilecek vadeli mevduat hesaplarınızda değerlendirebilirsiniz. Bu avantajlı hesaplardan biri olan Akbank Vadeli Hesabı ile kazancınız faiz değişikliklerinden etkilenmeden artacaktır. Türk Lirası olarak açacağınız vadeli hesaplarınızda ihtiyaçlarınıza göre vadeler 7 gün ile 400 gün arasında değişen seçeneklerde olabilir. Herhangi bir talimatınız bulunmuyorsa, hesabınızdaki vadenin sonlanması durumunda güncel faiz oranları üzerinden vadeli mevduat hesabınız yenilenir. İşleyen faiz oranlarınızın vadenizin dolduğu anda vadesiz hesabınıza aktarılmasını sağlayarak karlarınızı biriktirebilirsiniz. Bu hesabın özellikleri arasındaki en önemli avantaj, vade sonuna kadar piyasada gelişen faiz değişimlerinden etkilenmemesidir.

Akbank Vadeli Hesabı

Vadeler 1 aydan başlamakta ve 3- 6- 12 ay olabildiği gibi 400 güne kadar da istediğiniz gün sayısı ile vadeli mevduat hesabı açılabilir. İnternet şubenizden açabileceğiniz bu vadeli hesaplarınızı, tüm Akbank şubelerinden de açabilirsiniz. Hesap açarken minimum 1000 TL birikimlerinizin olması gereklidir. Hesabınızda oluşan değişimleri ve faiz getirilerini an be an internet şubeleri üzerinden takip edebilirsiniz. Stopaj oranları vadelere göre değişiklik gösterecektir. 6 ay vadeli hesaplarda yüzde 15 olurken bir yıla kadar olan hesaplarda yüzde 12 ve bir yıldan uzun olan Akbank Vadeli Hesabınızdan yüzde 10 stopaj oranı bulunacaktır. TL hesabı açabileceğiniz gibi döviz cinsinden de mevduat hesabı açabilirsiniz. Bu hesap başlığı içerisinde 1000 dolar en alt limit olacaktır.

Bu hesapların yanında çok daha karlı bir seçenek olarak ara dönem ödemeli Akbank Vadeli Hesabı da bulunmaktadır. Bir yıl vade imkânı sunulan bu hesapta, faiz ödemelerinizi kendi tercihinize göre 3 veya 6 aylık olarak belirleyebilirsiniz. Bu başlık altında TL hesabı açılabileceği gibi, Euro, USD hesapları da açabilir ve bu şekilde elde ettiğiniz avantajı ara ara vadesiz hesabınıza aktararak kullanabilirsiniz. Genel olarak baktığımızda bu hesap hem uzun vadeli hesapların faiz getirilerini sağladığı için avantajlı olmakta, hem de kısa vadeli hesaplardaki anında kazancınızı alabilme özelliğini elde ettiğiniz kara anında ulaşabilme imkânı sunmaktadır. Vade süresince sabit faiz getirisi sunulan ara ödemeli ve tüm vadeli hesaplarda birikimlerinizi çok daha güvenli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here