Denizbank Ek Hesap

Ek Hesap Nedir? Denizbank Ek Hesap Avantajları Nelerdir? Ek Hesap Nasıl Açılır? Aranan Şartlar Nelerdir? Detaylar için…

0
293
Denizbank Ek Hesap

Hesabınızda bulunan bakiyenin azalmasına veya bitmesine karşı bir önleminizin olması gerekir. Büyük masraflar yapmanız gereken durumlarda hesabınızdaki bakiye azalabilir. Acil bir durum veya borç yüzünden bütün paranızı çekmek zorunda kalabilirsiniz. Ya da çalıştığınız yer maaşınızı geciktirebilir ve belli bir süreliğine de olsa ödemelerinizi gerçekleştiremeyecek hâle gelebilirsiniz. Böyle durumlar için kullanabileceğiniz bir hesabın olması her zaman avantajlı olacaktır.

Denizbank Ek Hesap

Geçici dönemler için kredi almak sizi öncekinden daha zor bir duruma sokacaktır. Aynı zamanda kredi kartları da böyle durumlarda büyük risk taşır. Nitekim bu kartların belirlenmiş bir limiti olsa bile kullanım alanları sınırlı değildir ve onları her alanda kullanabiliyor olmanız ciddi borçlar edinmenize sebep olabilir. Böyle durumlarda bir kredili mevduat hesabı açmanız faydalı olacaktır.

Yenilikçi bankacılık sistemiyle bilinen Denizbank müşterileri için acil durumlarda yararlanılabilecek bir hesap hizmeti sunuyor. Maaşınızı bu bankadan alıyor veya yatırımlarınızı burada değerlendiriyorsanız banka tarafından sağlanan ek hesap hizmetine başvurabilirsiniz. Kredili mevduat hesabı olarak işleyen bu hesaba başvurarak acil durumlarda kendinizi güvenceye alabilirsiniz.

Ek hesap açtırmak için birtakım evraklarla en yakın Denizbank şubesine başvurmanız yeterlidir. İşleminiz değerlendirilmeye alınacak ve en geç 5 iş günü içinde olumlu ya da olumsuz dönüş yapılacaktır. Başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi hâlinde ek hesabınız en kısa zamanda işleme girecektir. Ek hesabınızın limiti ve kullanım alanlarını belirlemek de tamamen sizin inisiyatifinizdedir.

Ek hesabın en büyük avantajı otomatik ödemelerin sekteye uğramamasıdır. Kira, fatura ve taksit gibi ödemelerinizin günü gününde gerçekleşmesi gerekir. Bu tür ödemelerin bir gün gecikmesi bile faiz işlemesine veya çeşitli yaptırımlara tabii olabilir. Hesabınızdaki bakiye bittiğinde ek hesabınız devreye girecek ve otomatik ödeme talimatı verdiğiniz ödeme gerçekleşecektir.

Belirtildiği gibi hesabın kullanım alanlarını belirlemek tamamen sizin elinizdedir. Örneğin Denizbank ek hesap mağaza, restoran, market ve internet alışverişlerinde kullanılabilmektedir. Ancak müşteri hizmetlerini arayarak hesabınızı bu tür işlemlere kapatmanız mümkündür. Bununla birlikte Denizbank’ın ATM’lerinden 7 gün 24 saat boyunca ek hesabınızdan para çekebilirsiniz. Ayrıca havale ve EFT gibi işlemlerle yakınlarınıza para yollayabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here