Denizbank Konut Kredisi

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları, Başvuru Şartları! Denizbank Konut Kredisinde Müşterilerinde Hangi Şartları Arıyor? Detaylar için…

0
211
Denizbank Konut Kredisi

Ailesini kurmuş birinin isteyeceği şeyler arasında bir ev bir de araba hayali yatar. Maalesef herkes ilk yılında ev alamaz. Dolaysıyla, konut kredisi çekmek ister. Denizbank konut kredisi sağlayan bankalardan biridir. Denizbank’a başvurduktan sonra, satın almak istediğiniz konuta bir değerlendirme uzmanı gönderilir. Bu uzmana eksper denir. Bu uzman bir eksper raporu hazırlar. Bu raporda evin değeri vardır ve kendi belirlediği değer üzerinden %75 i kadar kredi kullandırtacaktır. Banka değerlendirme sonrasında birkaç gün içinde dönüş yapar.

Denizbank Konut Kredisi

Diğer taraftan geri kalan %25 i tamamlamak için kişiler bir de ihtiyaç kredisi çekerler. Fakat krediler üzerinde yapılan düzenlemelere göre artık konut kredisi kullanan kişiler ihtiyaç kredisi kullanamayacaklar. Gelirinden fazla borçlanmanın önüne geçmek için denetleme kurulları böyle bir düzenlemenin şart olduğu görüşündeler. Devam eden konut kredisi bulanan kişiler, ya konut ödemesi için ya da taşıt için bir de ihtiyaç kredisi çekiyorlardı. Ancak bu durum tartışmalara sebep oldu.  Ülkemizde şu an kredi borcunu ödeyemeyecek çok fazla insan vardır. Bunun önüne geçmek için de bu sınırlandırmalar şarttır. Uzmanlar konut kredisi bitmeden başka hiçbir kredinin çekilmemesi konusunda ısrarcılar. Diğer taraftan, konut kredisi faiz oranlarının artık çok daha makul seviyelere çekilmesi ile beraber, birçok kişi Denizbank konut kredisi ile daire sahibi olmak istiyorlar.

Eğer konut almak için nakit paranız yok ise konut kredisi kullanmanız son derece mantıklı. Faiz oranları düşünüldüğünde çok fazla faiz oranı ödendiği doğrudur. Ancak kirada oturarak hesaplanan faiz tutarı kadar kira ödeneceği de bir gerçektir. En azından kiraya verilen paranın ev almak için kullanılması mantıklıdır. Bu sebeple Denizbank konut kredisi uygun faiz oranları ile kredi imkanı sağlamaktadır. Yapılan araştırmalar da artık kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişi sayısının oldukça fazla olduğunu söylemektedir. Ancak bu krediyi çekerken aylık ödenecek taksit tutarının iyi hesaplanması gerekir. Aksi halde, ödeyemeyecek durumda kalınması kaçınılmaz bir gerçektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here