Denizbank Vadeli Hesabı

Denizbank Vadeli Hesabı Avantajları Nelerdir? Vadeli Mevduat Hesabı ile Neler Yapabilirsiniz? Tüm detaylar için…

0
320
Denizbank Vadeli Hesabı

Vadeli mevduat hem tüzel kişilerin hem de gerçek kişilerin istedikleri zaman kullanmak üzere ya da vade günü sonunda kullanmak üzere bankalara emanet ettikleri paralardır. Denizbank Vadeli Hesabı faiz oranları itibarı ile şu anda piyasada en iyi vadeli mevduat faiz oranını vermektedir. Mevduat hesabı vadeli mevduat hesabı ve vadesiz mevduat hesabı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Vadesiz mevduat hesapları yatırımcısı tarafından istenildiği anda çekilebilinen ve istedikleri gibi kullanılabilen bir hesap türüdür. Vadeli mevduat hesabı ise gelede 1 ay, 2 ay, 3 ay, 6 ay ya da bir yıl gibi vadeler için hesaplanmaktadır. Bu hesaplarda faiz getirisi olmaktadır.

Vadeli mevduat hesapları genellikle kısa vadeli olarak açılmak istenir. Çünkü Denizbank Vadeli Hesabı müşterileri her an parayı bir yatırım için kullanabilecekleri bir fırsat çıkabilir diye uzun vadeli mevduat hesaplarını pek tercih etmezler. Bu sebeple kısa ve daha yakın vadeleri tercih ederler buna bağlı olarak vade sonu getirileri de az olmaktadır. Bu konudaki en önemli özellik vadeli mevduata bağlamış olduğumuz paramızı vade gün gelmeden önce çekemiyoruz. Eğer oldu da çekti isek o döneme kadar kazanılan faiz getirisini kaybetmiş oluyoruz. Vadeli mevduat hesabı risk almayı sevmeyen müşterilerin tercih ettiği bir yatırım türüdür. Çünkü parayı yatırmadan önce vade günü gediğinde ne kadar kazanç sağlayacakları bellidir. Hiçbir şekilde belirsizlik ve risk yoktur.

Denizbank Vadeli Hesabı

Denizbank Vadeli Hesabı seçeneği ile değerlendirdiğiniz paranızdan %15 stopaj vergisi kesilmektedir. Bu oranı tüm bankalara vade günü gelipte faiz tutarınız işlendiğinde kazanılan faiz içerisinde kesilmekte olup daha sonrasında devlete spotaj vergisi olarak ödenmektedir. Peki hiç düşündünüz bankalar nasıl oluyor da sizin yatırmış olduğunuz para için size faiz ödeyebilirler. Çünkü tüm bankalar müşterilerinden mevduat hesapları aracılığı ile topladığı paraları çeşitli ve güvenilir yöntemler ile işletiyorlar. Bu sebeple aslında almış olduğunuz faizler bankaların işlettiği paradan kazandıkları karın küçük bir komisyonu gibi düşünülmesi yanlış değildir. Eskiden yatırımcılar paralarını döviz ya da altın alarak değerlendirmekte idi ancak günümüzde döviz kurları ve altının onsundaki karasız dalgalanmalar sebebi ile yatırımcı parasının değerini korumak için mevduat hesaplarına yönelmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here