Eğitim Kredisi Şartları ve İstenen Belgeler

Eğitim Kredisi Nedir? Bankaların Eğitim Kredisinde Aradığı Şartlar Nelerdir? Eğitim Kredisi İçin İstenen Belgeler Nelerdir? Detaylar için…

0
176
Eğitim Kredisi Şartları ve İstenen Belgeler

Bankalar birçok kişiye farklı kalemler altın kredi seçenekleri sunmaktadır. Mesela bankalar eğitim için eğitim kredisi sunmaktadır. Birçok bankanın verdiği bir hizmet olan eğitim kredisinde bankalar öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılaması için öğrencilere belirli miktarlarda kredi vermektedir. Bankalar size belirli miktarlarda ve belirli vadelerde eğitim kredisi sunmaktadır. Bu krediyi genel olarak öğrenim gören öğrenciler eğitim masrafları için kullanmaktadır. Bu kredi devlet okulunda özel okulda üniversitede lisans ya da ön lisans öğrenimi gören öğrenciler ayrıca yüksek lisans öğrenimi gören öğrencilerde kullanabilir. Ancak bu kriterler bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden de bu konuda banka ile görüşmek gerekir. Bu kredi bankadan bankaya değişmekle birlikte genel olarak on iki ila yirmi dört ay arası vadelerde çekilebilmektedir.

Eğitim Kredisi Şartları

Eğitim kredisi için genel olarak her türlü okulda dershanede ya da üniversitede öğrenim görmek gerekir. Eğitim kredisi şartlarından biriside kredi alacak kişinin şahsi ya da maddi teminat göstermesi gerekliliğidir. Ayrıca kredi geliri olan öğrenciye ya da öğrenci ailesine veyahut öğrenci eğitim masraflarını üstlenen kişilere ödenebilir. Eğitim kredisi kullanan kişilere kredi vadesinin süresince hayat sigortası yapılır. Bu kredide kredinin limiti bankalar göre değişkenlik gösterse de kırk bin liralık bile eğitim kredisi banklar vardır. Bu gibi yüksek meblağlar birçok eğitim masrafını karşılamak için rahatlıkla yeterli olacaktır.

Eğitim Kredisi İçin İstenen Belgeler

Eğitim kredisi çekmek isteyenler bankaya başvururken bazı belgelerde götürmesi gerekir. Bunlar yine banklar arasında değişse de eğitim kredisi için istenen belgeler genel olarak bir form nüfus cüzdanı ya da pasaport kredi çekecek kişinin gelir belgesi ya da maaş durumunu gösterir belge eğitime ilişkin olan belgeler ya da faturalardır. Ayrıca şubeler kişiden duruma göre başka belgelerde talep edebilir. Bu belgelerle gittiğiniz durumda banka size gerekli olan krediyi verecektir. Eğitim kredilerine genel olarak sadece banka şubelerinden başvuru yapılmakta olup bu iş için bir şubeye gitmeniz gerekecektir. Eğitim kredisinde de ödemeleriniz geciktirmemeniz ve tam zamanında ödeme yapmanız çok önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here