Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

Emekli Olmak İçin Kredi Çekilir mi? Hangi Bankalar Emekli Olmak İçin Kredi İmkanı Tanır? Tüm detaylar için…

0
318
Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

Hiçbir hayalin hayal olarak kalmasını kimse istemez doğal olarak. Çoğunun hayali çok özel olabilir ama bazıları için ise sadece torunlarını sevecek güzel bir zaman olmaktan ibaret de olmaktadır. İşte bu yüzden emeklilik günümüzde en önemli hayallerden birisi olmakla beraber çoğu emekli sandığı gibi birçok kuruma dahil olan kişiler kimi zaman gününde ödemediği için kimi zaman emeklilik için gerekli olan günü tamamlayamadıkları için bu hayallerinden mahrum kalmanın hüznünü yaşamıştır mutlaka. Fakat çoğu insanın hayallerine yardımcı olmaya devam eden başbakanlar her zaman yine milletinin hayali için uğraşmaktan yana olduğunu göstermiştir. Gerekse hayallerin gerçekleşmesi gerekse günümüz koşullarından dolayı zor kazanılan para çoğu kişinin durumunu zorlamakta ve bazı konuların askıda kalmasına veya geç gerçekleşmesine sebep olmaktadır.

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

İşte hayallerin gerçekleşmesi kimisine göre güzel bir tatil kimisine göre güzel bir ev kimisi içinse sadece emekli olup torunlarını eline alıp sevmektir. Çoğu kişi bu hayali o kadar benimsemiş ve gerçekleşmesini çok istemektedir ki ama maddi durumu buna engel olmuş veya diğer sebeplerle engel olmuş olabilir. Bu yönde çoğu banka ve devletin bu konuyla ilgili birimleri yeni bir hayal kapısı açmıştır.

2014 yılında Halkbank ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında yapılan protokole göre Bağkur’dan eksik ödemesi veya eksik günü olan kişiler için bu hayalin gerçekleşmesi için kredi uygun taksitli ve vadeli kredi olanağı sunmaktadır. Gün geçtikçe diğer bankalarda bu hayale ortak olmak için adım atmaktadır. Ziraat Bankası da bu hayale ortak olmak için yeni vadeli taksit imkanıyla kredi olanağı sağlamaktadır.

Gerekse emeklilik gününün tamamlanması adına gerekse yeterli paranın yatırılmamış ve erken yatırılma gibi durumları için gerekli olan miktarı bankalara bu konuda yardımcı olmaktadır. Normal kredi başvurusunda farklı olarak vadesiz daha uzun ve daha az faizli kredi imkanı bu hayalin gerçekleşmesine olanak sağlama yönündedir. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen, emekli olmak isteyen, zamanının geldiğini düşünen ve torunlarını sevmek isteyen her birey bu hayal için gerekli bilgileri almalı ve zaman kaybetmemelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here