Emekliye Devlet Destekli Kredi!

Emekliye Devlet Destekli Kredi! Nakit Avans Sistemi Nasıl İşliyor? Emekliye Devlet Destekli Kredi! Detaylar İçin…

0
1221
Emekliye Devlet Destekli Kredi!

Emeklilere verilecek olan devlet destekli kredi ve avans uygulaması son günlerin oldukça popüler haberleri arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere emeklilerin aldığı maaşın 10 katı kadar kredi alabileceği ile ilgili çalışmalara başlanmıştı. Bu kredinin diğer kredilerden çok büyük bir farkı da bulunuyor. O da, bu kredinin faizsiz olarak verilmesidir.

Nakit Avans Sistemi Nasıl İşliyor?

Nakit avans sisteminden emekli olan herkes yararlanabilecek. Emeklilerin acil nakite ihtiyaçları oldukları zamanda bu sistemden faydalanabilecekler. Nakit avanstan faydalanabilmesi için, maaşını aldığı bankaya başvurulması gerekiyor. Avans sisteminden yararlanmak isteyenlerin, maaşlarının 3 katına kadar nakit avans çekebilmesi mümkün olacak. Çekilen bu avanslar 1, 2 veya 3 yıl içinde geri ödenebilecek. Daha yeni emekli olup, maaşı bağlanmayan emekliler 3. 900 TL’ye kadar nakit avans çekebileceklerdir. Diğer emekliler için çalışmalar devam etse de, yeni emekli olanlar için bu sistem şimdiden devreye girdi. Emeklilere aldıkları maaşın 3 katı kadar maaş verileceği gelen haberler arasında. Bu alınan avanslar 12, 24 ve 36 ay vadeler ile geri ödenebilecek. 1200 TL alan bir emekli bu durumda 3600 TL nakit avans çekebilecek.

Emekliye Devlet Destekli Kredi

Emekliye devlet destekli kredi son seçimlerin gündemlerinden biri olmuştu. Bu kredi türü sayesinde emekliler maaşlarının 10 katı kadar faizsiz kredi alabilecekler. Devlet destekli faizsiz bu kredinin çalışmaları hala devam ediyor. Emekliler aldıkları bu krediyi ödeyecekleri zaman faiz ödemeyecekler ve esnek vadeler ile borçlarını ödeme imkanına sahip olacaklar. Bu krediyi alabilmek için belirli kamu bankalarından emekli maaşınızı alıyor olmanız gerekiyor. Çekilen bu kredinin borcu vade zamanı emeklilerin maaşlarından otomatik olarak tahsil edilecek. Eğer söz konusu kamu bankalarından maaşlarınızı çekmiyorsanız, maaşınızı söz konusu o bankalara taşımak için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Emekliler için kredi almak her zaman kolay olmuyor ve acil paraya ihtiyaç duyduklarında hangi bankadan kredi alabilirim diye kara kara düşünmek zorunda kalıyor. Bu yüzden devlet destekli nakit avans ve kredi sistemi, emekliler için oldukça faydalı bir sistem olacak. Hem faizsiz olması hem de esnek vadelere sahip olması nedeniyle bu sistemin oldukça rağbet göreceğini şimdiden söylemek mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here