Esnaf Kredileri

Esnaf Kredisi Nedir? Hangi Bankalar Esnaf Kredisi Verir? Bankaların Esnaf Kredilerinde İstedikleri Kriterler Nelerdir? Detaylar için…

0
856
Esnaf Kredileri

Kredi, Biz kimseye ya da kuruma belli biz zaman sonrası geri almak şartıyla verilen paradır. Satın alma gücü sağlanması veya bu gücün devredilmesi olarak da bilinir. Bir ülke ekonomisini geliştirmek ve daima üst sıralarda tutmak için, devlet ile sektör el unsurların iş birliği için çalışması şart!  Piyasanın daha canlı ve sağlam kalabilmesi için de iş ve işlem hacminin en yüksek sıralarda seyretmesi gerekmektedir. Bu durumda esnaf kredilerini, bu kredilerin ne işe yaradıklarını, insanlara ne gibi fayda sağladıklarını bilmek gerekir. Küçük işletmelerin daha çok büyüyüp kendini geliştirmesi için, kendini geliştirdikçe hem halka hem devlete desteği daha çok vermesi için bankaların ve benzeri alanların bu tür işletmelere destek vermesidir. İşte bunun en iyi örneklerinden biride bankaların verdiği esnaf kredileridir. Bu sayede gerek işçi olsun gerekse işveren olsun esnaflarımız ve Kobilerimiz olsun istihdama büyük oranda destek vererek ekonomiye çok iyi bir şekilde yön veriyorlar ve üstlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getiriyorlar.

Esnaf Kredileri

Türkiye’de esnaf kredisi veren birçok banka vardır. Hemen hemen en iyi bankaların verdikleri esnaf kredilerine başvuru yapmak için, kredi almak istediğiniz bankasının web sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Telefon ile iletişim kurarak başvuru yapabilirsiniz. Arayarak veya kısa mesaj atarak tamamen sizin tercihiniz. Ya da en garanti yol hangi bankadan istiyorsanız o bankaya giderek birebir görüşme sağlayıp yüz yüze başvuru yapabilirsiniz. Hatta bazı bankaların kendi orijinal sosyal medya hesaplarından bile bu konu hakkında yardım alıp başvuru yapabilirsiniz.

Esnaf Kredileri Uygun mu?

Faiz oranı ne durumda? Diye soracak olursak, şöyle açıklayabiliriz. Esnaf kredileri, genel olarak uygundur. Her bankanın kendine özel kampanya ve seçenekleri ile dilediğiniz ve size en uygun bankayı seçerek kredinizi çekebiliriz. Genel olarak faiz oranları oldukça düşük olan bu kredi aynı zaman da çeşitli avantajlar sunmaktadır. Ayrıca esnaf kredileri veren birçok banka, komisyonsuz bir şekilde hizmet ederek kolaylık sağlıyor. Ayrıca kredilerinizi hesaplamakta çok kolay, Belirli sitelerin vermiş olduğu hizmet ile kolay ve güvenilir bir şekilde kredilerinizi hesaplayabilirsiniz. Son olarak esnaf kredileri almak istiyorsanız, öncelikle esnaf ya da sanatkâr olup aynı zamanda esnaf sicil kaydınız olması gerekmektedir. Başka bir esnafla kredi ortaklığınızın bulunmaması ve iş yeri ya da ikametinizin kooperatif alanları içinde olması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here