Faizsiz Kredi Veren Bankalar!

Faizsiz Kredi Veren Bankalar! Kimlere Faizsiz Kredi Verilir? Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir? Detaylar İçin…

0
989
Faizsiz Kredi Veren Bankalar!

Faizsiz Kredi Veren Bankalar!

Kredi bir  kuruluştan veya tüzel kişilerden başka bir kişiye, tüzel kişiliğe veya bir kuruluşa ödünç para vermektir. Kredi veren kuruluşun bu işten kar etmesi için müşterilerine açtıkları krediden belli oranlarla faiz getirisi almaktadır ancak ülkemizde genel olarak çiftçilere, esnaflara, sanatkarlara, emeklilere, memurlara, işçilere olmak üzere çoğu iş sektöründeki çalışanlara faizsiz kredi verilebilmektedir. Sosyal devlet gerekçesiyle bankaların faiz getirisi almadan verdikleri bu krediler devlet destekli ve mevzuat gereğincedir.

İnsanların tüketim toplumlarına mensup olmasından dolayı zaman zaman toplu alışverişlerle karşı karşıya kalabileceklerinden ötürü bankalardan toplu miktarlarda kredi almak isteyebilirler. Ancak günümüzde kredilerin faiz oranları bir hayli yüksektir ve kredi kullanıcıları çektikleri kredi karşılığında bankalara çok yüksek faiz oranlarını geri ödemek istememektedirler. Bu sebeple bankalardan talep edecekleri faizsiz kredi seçenekleri hakkında detaylı bir araştırma yaparak en uygun şekilde var olan kampanyayı tercih etmek için girişimlerde bulunacaklardır. İnternetten erişebilceğiniz bazı kredi hesaplama uygulamalarından hesaplamanızı yapıp hangi bankanın  ihtiyacınıza en uygun krediyi verdiğini görebilirsiniz. Kredi almak istediğiniz bankaya internet aracıylığıyla kolay bir başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye’de katılım bankası adı altında hizmet veren faizsiz kredi sunan bankalar vardır. Burada kullanılan katılım kelimesi bankacılık türünde olan oluşacak kar ve zarara katılmak anlamına gelmektedir. Türkiye’de katılım bankacılığı adı altında faizsiz kredi veren bankaların isimlerini şöyle sıralayabiliriz :

  • Ziraat Katılım Bankası; konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri ve mevduat değerlendirme hesapları,
  • Vakıf Katılım Bankası; cari hesap, katılma hesabı, konut, taşıt, arsa gibi gayrimenkuller,
  • Kuveyt Türk; tüm finansman ürünlerine artık olarak altın kart, sale plus, ihtiyaç kart gibi uygulamalar,
  • Türkiye Finans; bireysel konut, taşıt ve ihtiyacın yanı sıra döviz hesapları,
  • Albaraka Türk; bireysel konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri ve hicaz kart gibi kendi bünyesinde olan premium kredi kartları,
  • Bank Asya; tüm finansman ürünleri, katılım ve altın hesapları ve bireysel emeklilik ürünleri,
  • Emin Evim ise; bir finansman kurumu ya da banka olmamasına rağmen müşteriler tarafından tercih edilen sebebi kooperatif metoduyla çalışmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here