Findeks Risk Raporu Nedir? Nasıl Alınır?

Findeks Risk Raporu Nedir? Findeks Risk Raporunun İçeriği Nedir? Risk Raporu Nasıl Alınır? Nerelerde Kullanılır? Detaylar için…

0
286
Findeks Risk Raporu Nedir? Nasıl Alınır?

Findeks Risk Raporu Nedir?

Findeks risk raporu, aslında bankacılık profilinizin bir dökümü olarak görülebilir. Genel olarak, çoğu insan ve kurum tarafından kullanılan bu risk raporları, Findeks projesi doğduktan sonra epey popüler hale geldi ve oldukça sık kullanılıyor. Risk raporu, genelen sattığınız bir yerde ya da başvuru yaptığınız herhangi bir yerin; bir gerekliliği olabiliyor / istenebiliyor. Bu sebepten, kıyıdaki köşedeki dosyalarınızda bir adet risk raporu bulundurmanız güncel olmasa da her zaman işe yarar olacaktır.

Findeks Risk Raporunun İçeriği Nedir?

Findeks risk raporu içerisinde, beş yıl içerisinde aldığınız konut, taşıt ve benzeri bankacılık kredileri, ödediğiniz kredi dökümlerini, kredi kartınızın son hallerini, kısacası bankacılık profilinize dair hemen her şeyi görebilmeniz mümkün ve basit. Bunun için herhangi bir ücret ödemenize de lüzum yok, Findeks’in herhangi bir paketine üye iseniz alabilirsiniz. İçerik, tüm ödemelerinizi verdiği gibi aynı zamanda geç yapılan ödemeleri de gösterdiğinden gayet tarafsız bir rapor olarak bilinir. Bu raporu düzenleyemez, ekleme, çıkarma gibi işlemler yapamazsınız. Dolayısı ile oldukça güvenilirdir.

Findeks Risk Raporu Nasıl Alınır?

Findeks Risk Raporunu, Findeks web sitesi üzerinden online olarak alabilirsiniz. Kolay bir şekilde alabileceğiniz bu rapor için öncelikle Findeks üyesi olmanız gerekmekte. Akabinde, kolayca risk raporunuzu, birkaç dakika içerisinde edinebilmeniz mümkün.

Findeks Risk Raporu Nerelerde Kullanılır?

Genelde, alış satış işlemlerinde kullanıldığını görüyoruz ancak bazı kredi yahut hibe veren kurumlar da, bu risk raporunu istemiyor değil. Bu sebepten, günümüzde oldukça yaygınlaşan bu risk raporunu, kimin nerede isteyeceği pek belli olmuyor diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here