Garanti Bankası Döviz Kredileri

Garanti Bankası Döviz Kredileri Almak için Nelere Sahip Olmalısınız? Döviz Kredilerinden Kimler Yararlanabilir? Detaylar için…

0
222
Garanti Bankası Döviz Kredileri

Garanti Bankası her türlü ihtiyaca kredi veren banka olma yolunda her geçen gün yeni ihtiyaç kredisi çıkartmaktadır. Kredi ihtiyacı olan ya da işletmesini büyütmek isteyen herkesin başvuru yapabileceği banka üstelik uygun faiz oranı ve uygun ödeme koşuları sağlamaktadır. İster TL şekline isterseniz döviz şeklinde kredi imkânı sağlamaktadır. Faiz oranlarını minimum tutarak ve vade imkânlarını esneterek kredi çekenlere ödeme kolaylığı sağlayan banka artık döviz alanında da kredi çekme imkânı sağlamaktadır.

İhracat yapmak isteyen işletme sahiplerine finanssal kaynak sağlayarak işlem hacimlerini geliştirmelerini sağlamaktadır. İhracat ve ithalat yapan firmalara gerekli döviz nakdini kredi olarak sağlayan Garanti Bankası işletmelere uygun ödeme koşulları sağlamaktadır. Maddi sıkıntı yaşayan şirket ve işletmeler krediler yoluyla ticaretlerini ertelemeyecektir.

Garanti Bankası Döviz Kredileri Almak için Nelere Sahip Olmalısınız?

İhracat ve ithalat sayılan ticaretlerde ve döviz kazandıran satışlarda işlem yapan şirket ve işletmeler döviz kredilerine başvurabileceklerdir. İstedikleri döviz nakitlerini karşılayarak ticari hayatlarını hızlandıracaklardır. Tek yapmaları gereken gerekli ihracat tahütlerini yerine getirmektir. Tahütleri yerine getirerek kredi başvurularında bulunabilirsiniz.

Gerekli tahütleri yerine getiren işletmeler vergi, resim harç gibi vergi türlerinden ve kesintileri ödemekten muaf olacaktır. Döviz nakit ihtiyaçlarını karşılayarak daha fazla ticaret yapabileceklerdir.

Garanti Bankası Döviz Kredileri Çeşitleri

  • Spot döviz kredisi: Faiz vade boyunca sabit kalarak ödeyeceğiniz miktarı tam olarak görebileceksiniz. Bu şekilde de finansal acıdan daha sağlam adım atacaksınız. Uygun vade imkânı ile ödeme kolaylığı olan bir kredi türüdür. Kredilerin vadesinden önce ödeme durumu yoktur.
  • Kapama opsiyonlu spot döviz kredisi: Diğer döviz kredilerinin sağladığı tüm imkânları sağlamaktadır. Uygun ödeme koşulları ve uzun vadeli ödeme imkânlarını barındıran kapama opsiyonlu döviz kredisi ayrıca diğer döviz kredilerinden farklı olarak vade vaktini beklemeden kredinizin tamamını ya da bir kısmını ödeme imkânı sağlamaktadır. Maddi durumunuzun düzelmesi halinde kredinizin tamamını ödeyebilme imkânına sahip olmaktasınız.

Döviz Kredilerinden Kimler Yararlanabilir?

İhracat ve ithalat yapan firmalar ve işletmeler yukarıdaki iki kredi türlerine de başvuru yapabilir. Vadeleri gelir seviyelerine göre ayarlayarak uygun koşullarda ödeme yapabilirler. Bu şekilde nakit döviz ihtiyaçlarını giderebilirler.

Yaptıkları ticaretlerinde döviz türünden kazanç elde eden işletmeler de aynı kredilere başvuru yapabilirler. Tek yapmaları gereken şey ticaretlerinde döviz kullandıklarını belgeleyen evrakları hazırlamalarıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here