Garanti Bankası Hayvancılık Kredisi ve Detayları!

Garanti Bankası Hayvancılık Kredisi Avantajları Nelerdir? Hayvancılık Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylar için…

0
1068
Garanti Bankası Hayvancılık Kredisi ve Detayları!

Garanti Bankası Hayvancılık Kredisi

Et ve et ürünlerine talep tarihin her dönemde var olmuştur. Türkiye bu talebi karşılayabilmek için adeta biçilmiş kaftandır. Buna rağmen hayvancılık alanında yeterince iyi yerlerde olduğumuzu savunamayız. Bilindiği üzere artan et fiyatları üretimin çok parlak noktalarda olmadığını gözler önüne sermektedir. Tam bu noktada Garanti Bankası ve diğer köklü bankalar devreye girmekte ve üretimi artırmak için teşvik edici kredi imkânları ile vatandaşlarımızı üretime davet etmektedirler. Artan iç göç miktarını azaltmak ve tekrar hayvancılık sektörünü canlandırmak için Garanti Bankası Hayvancılık Kredisi çiftçilerimizin omuzlarındaki yükü biraz da olsa hafifletmektedir. Bu kredileri seçeneklerini incelersek;

Besicilik Kredileri

Et üretmek için büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştirmekte olan üreticilere ahır yapımı veya modernizasyonu, canlı hayvan alımı, makine ekipmanları alımı gibi yatırım harcamalarında ve yem, bakım, ilaç, aşı, elektrik, su ve benzeri işletme maliyetlerinin karşılanması için kredi tesis edilebilmektedir.

Süt Sığırcılığı Kredileri

Süt üretmek için büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştirmekte olan üreticilere canlı hayvan alımı, ahırların inşası ve modernizasyonu, silaj makinesi ve ekipmanı, muamele etme, yem hazırlama, dağıtım ve depolama sistemleri, sağım odası tesisatı, süt soğutma ve depolama ekipmanları ve süt nakli ekipmanları ve benzeri gibi yatırım harcamalarında ve yem, elektrik, veterinerlik hizmetlerin için harcanan paraların karşılanması için kredi tesis edilebilmektedir.

Hibe programına yönelik kredi desteklerinde ise Garanti Bankası değişik kurumlar tarafında uygulanmakta olan hibe programlarının, uygulama esaslarını göz önünde bulundurarak değişen ödemesiz dönem ve vadelerde krediler tesis etmektedir.

Hibeler ile ilgili daha fazla bilgi elde etmek için Garanti Bankası’nın yeni geliştirdiği Teşvik Bul uygulamasından yararlanabilir. Uygulamanın yardımı ile yurtiçi ve yurtdışı hibe desteğinin yanı sıra, teşvik ve hibeler ile ilgili tüm bilgileri kolayca edinebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here