Garanti Bankası Kendi Elektriğini Üreten Kobi Kredisi

Garanti Bankası Kendi Elektriğini Üreten Kobi Kredisi Avantajları Nelerdir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylar için…

0
913
Garanti Bankası Kendi Elektriğini Üreten Kobi Kredisi

Elektriğini kendi üreten bir sistem konusunda birçok araştırma yapılmıştır. Araştırmalar ve deneyler sonucu bazı projeler ortaya çıkmıştır. Çıkan projelerden biri ise güneş enerjisini elektriğe dönüştürebilme teknolojisidir. Bu teknoloji ile vatandaşın cebinden kazanç sağladığı gibi çevreye verilen zarar da çok daha fazla önlenmiş olunmakta ve çevre dostu statüsüne vatandaşlar bu yolla da girebilmektedir. Garanti Bankası bu konuyla ilgili vatandaşlarına finans anlamında yardım sağlamak için Garanti Bankası kendi elektriğini üreten kobi kredisi projesini çıkartmıştır. Bu sayede gerekli finans desteği vatandaşlarla uygun ödeme koşullarıyla sağlanmış olmaktadır.

Vatandaşın güneş enerjisi tesis kurulumu için 1 megawatt ve altında lisanssız elektrik üretimi projesine destek her konuda olduğu gibi Garanti Bankası’ndan gelmektedir. Garanti Bankası kendi elektriğini üreten kobi kredi projesini çıkartarak çevre dostu olmayı planlayan ve cebine kazanç sokmak isteyen vatandaşlarına uygun ödeme koşullarıyla yardımcı olmaya devam etmektedir. Uygun ödeme koşullarından yalnızca biri bile bu krediye vatandaşın talebini arttırmaktadır. Krediye sahip olmak isteyen çevre dostu vatandaşlar için 2 yıla varan geri ödemesiz dönem fırsatı sunmuştur. Bu fırsat sayesinde vatandaş krediyi çektikten sonra 2 yıla kadar uzatabileceği bir dönem de kredi borcunu ödememe yani kredisini 2 yıl sonra ödeme hakkına sahip olmaktadır. Bu kolaylığın en önemli amaçlarından biri ise sistem kurulduktan sonra belirli maddi rahatlık sağlandıktan sonra vatandaştan geri ödeme istemenin vatandaşa daha kolaylık sağlayacağının düşünülmesidir. Bu kredi ile en az 1 tüketim tesisi kurulabilmekte ya da tüzel işletmeler lisanssız GES kurabilme hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca mevcut kredi Türk lirası ya da döviz olarak kullanılabilmektedir. Sağlanan para birimi konusundaki bu tercih imkanı vatandaşın durumuna göre hareket etmesine yardımcı olmaktadır. Sağlanan bu tesis ayrıca vatandaşlara elektrik maliyetini de düşürme imkanı vererek cebine kazanç sağlamasına yardımcı olmaktadır.

Çevre dostu olmaya adım atan vatandaşlar için sağlanan bu kolaylıklar sayesinde bu sistem artık daha kolay ve hızlı bir biçimde isteyenlere kurulabilmektedir. Vatandaşın yoğun memnuniyetini kazanan bu kredi ile de Garanti Bankası yeni projelere imza atmak için çalışmalarına devam etmektedir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here