Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları, Başvuru Şartları! Garanti Bankası Konut Kredisinde Müşterilerinde Hangi Şartları Arıyor? Detaylar için…

0
282
Garanti Bankası Konut Kredisi

Konut kredisi, bankacılar arasında mortgage, halk arasında da ev kredisi olarak adlandırılır. Genel olarak ev almak için alınan kredilerdir. Garanti Bankası konut kredisi ve birçok banka bu krediyi vermektedir fakat bu kadar güzel ve fazla seçenek varken bizim yapmamız gereken en uygun fiyat ve en düşük faiz oranlı olan bankayı bulmaktır. İşte Garanti Bankası müşterilerine bu fırsatı en iyi şekilde sunmaktadır.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Mortgage ise, ev almak isteyenlerin kurtarıcısıdır. Yani konut kredisi ile hemen hemen aynıdır fakat bu uzun vadeli konut kredisi olarak bilinir. Maalesef mortgage birçok tehlikeyi de tetikler ve eğer doğru planlı bir adım atmazsanız sonuçları kötü olabilir. Fakat planınızı bilinçli bir şekilde atarsanız büyük getirilere sahip olabilirsiniz bu kredi sayesinde. Garanti Bankası konut kredisi başvurusu yaparak siz de kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Çünkü Garanti’deki mortgage sistemi tamamen müşteriler için kolaylık dolu bir sistemdir ödeme koşulları rahat faiz oranı düşüktür.

Garanti Bankası Konut Kredisi Detayları

Bu kredi türünün genel özellikleri şu şekildedir.

  • Konut kredinizi TL cinsinden ödeyebilir, en uygun ödeme planını kendiniz hazırlayıp ona uyabilirsiniz.
  • 240 aya kadar süren vadelerle, sabit faizlerden yararlanabilirsiniz. Yani faizinizin miktarı sürekli artmaz sabit kalır ve her ödeme döneminde aynı faiz oranını ödersiniz.
  • Satın alacağınız evin konutun sadece %75 limitini kullanabilirsiniz. Teminat olarak sadece alacağınız konutun ipoteği yeterli olacaktır.
  • Genel olarak kefil koşulu yoktur fakat nadir durumlar da banka kefil talebinde bulunabilir.

Garanti Bankası konut kredisi genel şartları, alacağınız konutun ipoteği verilmek zorundadır ödemeler bittiğinde ipotek kalkar. Krediden önce kredi alacak olan şahıslara, kredibilite şartları aranır. Kredibilite demek güvenirlik demek yani banka öncelikle güvenirliğini araştırır daha sonra kredi işlemlerini uygulamaya başlar. Konut kredisi yüksek fiyatta olduğundan, faiz oranının düşük olması ve genel kredi masraflarının ucuz olması gerekir. Çünkü geri ödeme koşulların da ödeyemeyeceğiniz yüksek oranlı faizler sorun olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here