Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Garanti Bankası Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Garanti İnternet Şubesi İle Kredi Notu Öğrenilir mi? Detaylar için…

0
253
Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Garanti Bankası Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi çekerken, bankalar tarafından en çok önem verilen konulardan biri olan kredi notunuzu merak ediyorsanız bu yazıyı okumadan geçmeyin. Kredi notunuzun 0 ile 1900 arasındaki sayılardan 1900’e yakın bir sayı olması halinde istediğiniz türde ve yüksek miktarda kredi çekebilme olasılığınız yüksek olacaktır. Kredi notu, kredi çeken kişilerin geri ödemelerindeki risklere bakılarak belirlenmektedir. Türkiye’nin en büyük bankalarından bir tanesi olan Garanti Bankası’ndan kredi çekme işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, ancak öncelikle kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız, internete bağlanabilen bir cihazınızın olması yeterli olacaktır.

Garanti İnternet Şubesi İle Kredi Notu Öğrenilir mi?

Online ortamda kredi siciliniz ve kredi notunuzu öğrenmeniz artık mümkün. Öncelikle, Garanti Bankası tarafından adınıza tanımlanan internet hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra ise, Garanti Bankası’nın internet bankacılığında yer alan Raporlar butonuna tıklamalısınız. Burada önünüze gelecek sayfada KKB raporları yazan kısma tıkladığınızda kredi notunuzu saniyeler içinde öğrenebilirsiniz. KKB Kredi Kayıt Bürosu için kullanılan bir kısaltmadır. Kredi kayıt bürosu kredi çeken kişilerin kredi sicillerinin ve kara listeye giren kişilerin takip kayıtlarının tutulduğu bir veri tabanına sahip olan bir kuruluştur. Kendi kredi notunuzla ilgili eriştiğiniz bilgiler son altı aylık dönemi kapsamaktadır. Bu bilgilerin güncel ya da doğru olmadığını düşünüyorsanız, bankanızla iletişim kurmalısınız.

Bankanızın bu bilgileri kredi kayıt bürosundan almış olması halinde, nadiren de olsa, takip kayıtları oluşturulurken yanlışlık yapılabildiğini göz önünde bulundurarak kredi kayıt bürosu ve gerekli kurumlarla iletişime geçmelisiniz. Yalnızca kredi notunuzun düşük olması kredi almanızı engellemeyecektir. Ancak, kredi notunuzun kredi çekebilmeniz açısından oldukça önemli bir rol oynadığını da aklınızdan çıkartmamalısınız. İşte Garanti Bankası kredi notu öğrenme işlemi bu kadar kolay ve kısa sürede gerçekleştirilebiliyor. Kredi çekme işlemini genellikle birlikte çalıştığınız banka aracılığıyla gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here