Garanti Bankası Rotatif Kredileri (BCH)

Garanti Bankası Rotatif Kredilerinin Avantajları Nelerdir? Rotatif Kredi Şartları Nelerdir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylar için…

0
1305
Garanti Bankası Rotatif Kredileri (BCH)

Rotatif kredi bankaların firmalara belirli teminatlar karşılığında açtığı limitler içinde kullanılan kredi türü anlamına gelmektedir. Kredinin faiz oranlarının ödemeleri belirli dönemlik sürelerde olmakta dönemin son ayında yapılmaktadır. Bu kredinin hesaplaması ise söz konusu dönemin sonunda ödenmektedir. Rotatif kredi vadeli bir kredi olmadığı için kullanan firmalar ihtiyaçlar kapsamında kullanmaktadırlar. Seyyar bir kredi olan rotatif kredi, bu sistemle firmaları kısa süreli fonlamış bulunmaktadır. Garanti Bankası rotatif kredileri (BHC) de bu sistemle uygulanmaktadır.

Garanti Bankası Rotatif Kredileri (BCH)

Garanti Bankası rotatif kredileri (BHC) müşterilerine kasa kolaylığı sağlamaktadır. Bu kredinin planlanıp oluşturulmasında ki temel amaçlardan biri ise kısa süreli nakit ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Belli bir limit söz konusunda kredi sahibinin imzasıyla para çekme yetkisi de Garanti Bankası tarafından müşterilerine sağlanan ayrı bir kolaylık olarak kabul görülmektedir. Bu kredinin sağladığı faydalar saymakla bitmezken en önemlilerinden birisi de bu kredi sayesinde firma içi ihtiyaçlar kolay ve kısa sürede karşılanırken ayrıca firma büyüme hızı da bu krediden olumlu etkilenen hususlar arasında yer almaktadır.

Kasa kolaylığı sağlaması ve ticari faaliyetleri desteklemesi açısından rakiplerine bakıldığı zaman özellikle bu konuda da daha fazla talep gören Garanti Bankası, yaptığı çalışmaların karşılığını günden güne almaya devam etmektedir. Ayrıca bankanın sağladığı bir diğer avantaj ise üç ayda bir faiz ödeme sisteminin kredi içinde mevcut olmasıdır. Böylece finansal firmalar bütçelerindeki kolaylığı ve esnekliği arttırmış bulunmakta ve rahatlık açısından üst seviyelere çıkmaya hak kazanmış olmaktadırlar.

Teminatlarını nakit paraya dönüştüren ya da yapılacak olan nakit teminatlarla kredinin bir kısmı ya da tamamını kapatabilme özelliği firmalara faiz oranlarının seviyesinin en az duruma düşmesini sağlayarak ödeme kolaylığı üst seviyelere çıkartmasını sağlamaktadır. Ödeme kolaylığını üst seviyeye çıkartma imkanı olan bu firmaların üzerindeki en büyük yüklerden olan faiz yükü en az seviyeye düşürülerek firmalara büyük yardım sağlanmaktadır.

Yapılan bu detaylı araştırma ve incelemelerden sonra ticaretle uğraşan vatandaşlar için Garanti Bankası’nın koyduğu bu proje birçok ticaret adamına ilaç gibi gelmekle beraber bankaya olan güven ve memnuniyet artmış bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here