Garanti Bankası Spot ve Kapama Opsiyonlu Spot Döviz Kredileri

Garanti Bankası Spot ve Kapama Opsiyonlu Spot Döviz Kredilerinin Ne Gibi Faydaları Vardır? Detaylar için…

0
1247
Garanti Bankası Spot ve Kapama Opsiyonlu Spot Döviz Kredileri

Birçok alanda Kredi imkânı sağlayan Garanti Bankası döviz alanında da ticaret yapan işletmelere nakit döviz ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla uygun faiz oranlarında kredi imkânı sağlamaktadır. Bu krediler sayesinde işletmeler artık döviz ihtiyaçlarını bir an önce karşılayarak daha fazla finansal alanda Ticaret yapacaktır. Garanti Bankası İthalat ve ihracat yapan tüm işletmelerin döviz ihtiyacını karşılayacak nitelikte krediler vermektedir. Verilen kredileri de işletmelerin gelirlerine göre esnek vade seçenekleriyle ödemelerine imkân sağlamaktadır.

Garanti Bankası Spot ve Kapama Opsiyonlu Spot Döviz Kredilerinin Ne Gibi Faydaları Vardır?

Öncelikle Ticari işletmelerin her zaman ticaretlerini devam ettirebilmek için yeteri miktarda dövizleri olmayabilir Garanti Bankası bunu göz önüne alarak işletme sahiplerine işletmelerinin hacmine göre döviz kredileri sağlamaktadır. Bu kredileri alan işletmeler ticaretlerinde herhangi bir aksama veya duraksama olmadan Ticaretlerine devam edebilecektir. Diğer kredileri bakarak daha uygun faiz imkânı ve daha fazla vade imkanları ile göze çarpan Garanti Bankası spot ve kapama opsiyonlu spot döviz kredileri alarak işletmeler artık finansal sorunlarını çözeceklerdir.

Spot ve kapama kredisi almak için işletmelerin ithalat ve ihracat yaptığına dair ya da sattıkları ürünlerin ya da aldıkları ürünlerin döviz cinsinden olduğunu kanıtlayan belgeleri getirmeleri gerekmektedir. Herhangi bir Garanti Bankası şubesine giderek spot ve kapama opsiyonlu spot kredilerine başvuru yapabilirler Ticaret yapmış oldukları döviz cinsine göre de döviz kredisini çekebilirler

Spot ve Kapama Opsiyonlu Döviz Kredileri Nelerdir?

  • Spot Kredi

Spot krediler finansal açıdan nakit ihtiyacı çeken işletmelerin nakit ihtiyaçlarını kısa vadede gidermek amacıyla işletmelere kampanya olarak sunulan bir kredi çeşitleridir. Bu krediler için yıllık geliriniz, yanınızda getirerek cironuzu bankaya iletmeniz yeterli olacaktır. İhtiyacınız kadar krediye anında başvuru yapabilirsiniz. Size uygun vade seçeneklerini seçerek alabilirsiniz. Vadesinden önce herhangi bir ödeme söz konusu olmamaktadır. Yani kredinizi vadesinden önce ödeme imkânınız yoktur. Spot kredilerin faizi belirlenirken kredinizi çektiğiniz Kredi miktarının oranı ile birlikte Seçtiğiniz vade sayısı da göz önüne alınarak O anki faiz oranı ne ise faiz miktarı anapara üzerinden belirlenir. Daha sonra dövizdeki fiyat artışından etkilenmeyerek vadelerinizi rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

  • Kapama Opsiyonlu Spot Döviz Kredisi

Bu kredi diğer kredilerden farklı olarak kredi vadelerini ve anaparayı İstediğiniz zaman ödeyerek kapatma imkânı sunmaktadır. Faiz oranı Kredi alırken anlaşmış olduğunuz faiz oranının anapara üzerinden ederini belirleyerek ödeyeceksiniz. Kapama opsiyonlu spot döviz kredilerinin almak için Ticaret hacmimizi ve Ticaretlerinizin döviz ile gerçekleştiğini kanıtlayacak belgeleri banka şubelerine getirmeniz yeterli olacaktır. İşletmenizin Ticaret hacmine göre belirlenen kredileri gerekli prosedürleri yerine getirdiğiniz gün ister tamamını isterseniz bir kısmını çekebilme imkânına sahipsiniz. Yine spot kredileri gibi faiz oranını Kredi aldığınız tarihte belirlediğiniz faiz oranından ödeyeceksiniz. İster vadeli şekilde ödeyin isterseniz Anaparanın tamamını ödeyin faiz oranı değişmeyecektir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here