Gelir Belgesiz Kredi Almak Mümkün Mü?

Gelir Belgesiz Kredi Almak Mümkün Mü? Gelir Belgesiz Kredi Verilir mi? Gelir Belgesi Olmadan İpotek İle Kredi Çekilebilir mi? Detaylar İçin…

0
1186
Gelir Belgesiz Kredi Almak Mümkün Mü?

Kredi başvuruları sırasında talep edilmekte olan belgelerin başında gelir belgesi gelir. Gelir belgesinde yer alan olan bilgiler doğrudan kredi notunuza etkide bulunmaktadır.

Banka ve çeşitli kredi veren kurumlar kredi başvurularını değerlendirme süreçlerinde gelir belgesi istemesinin sebebi gereksinim duymalarının nedeni; tarafınıza sağlanacak olan kredinin tahsis süreci ile ilgilidir. Çekmek istediğiniz kredi tutarını talep etmekte olduğunuz kuruma geri ödeyebilecek gelir düzeyine sahip olup olmadığınız tarafınıza ait olan gelir belgesi ile tespit edilmektedir.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Alınır mı?

Ülkemizde de dahil olmak üzere pek çok ülke üzerinde mevcut olan olumsuz ve uygunsuz çalışma koşulları sebebiyle pek çok vatandaş; geçici ve sigortasız işler ile geçimlerini sürdürmektedir. Bundan doğan sebepler neticesinde gelirlerini belgelendirme gibi bir imkanları mevcut olmayan çalışanlar; kredi başvurularını gelir belgesi olmadan gerçekleştirebilmenin yollarını aramak zorunda kalıyor.

Gelir Belgesiz Kredi Verilir mi?

Banka ve finansal kurumların genel kurallar içerisinde mevcut olan bazı düzenlemeler bulunmaktadır ki bu doğrultuda; talep etmekte olduğu krediyi geri ödeyebilecek herhangi bir gelire sahip olmayan ya da elde ettiği geliri resmen belgelendirmeyen kişilere kredi imkanı tanınmaz. Üstelik kredi başvurusunda bulunabilmek için çalışmakta olduğunuz kuruluş bünyesinde minimum 6 ay çalışmış ve sigortalandırılmış olmanız gerekmektedir.

Fakat çalışmadığınız halde mevcut bir gayrimenkul üzerinden kira gibi bir gelir elde ediyorsanız; bu geliri belgelendirdiğiniz de kredi başvurusu gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

 Gelir Belgesi Olmadan İpotek İle Kredi Çekilebilir mi?

İpotek ile uygulanmakta olan kredi yöntemi; kişinin sahip olduğu gayrimenkulsal değeri finansal kuruma ipotekleterek temin edebileceği ihtiyaç kredisidir. Mülke biçilen değerin %50’si oranında kredi sağlayabilmekte olan finansal kuruluşlar; maalesef ki gelir belgesi ve sigortası olmayan müşterilerine bu hizmeti sunamamaktadırlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here