Halkbank Taşıt Kredisi

Halkbank Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir? Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuruda Hangi Belgeler İstenir? Detaylar için…

0
331
Halkbank Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi oto kredisi otomobil kredisi olarak da adlandırılabilir.0 km araçlar ve ikinci el beş yaşına kadar olan araçlar için taşıt kredisi kullanımı sağlanmaktadır. Taşıt kredilerinde faiz ve vade tarihleri genellikler her bankada farklılık göstermektedir. Genellikle kredi çekildiği zaman kasko başka yerden yapılmaktadır. Halkbank taşıt kredisi tarafından kredi çekip anlaşırsanız size uygulayacakları faiz ve masraflar değişiklik gösterebilir. Daha fazla indirim ve taksitlendirme sahibi olursunuz. Bu da size birçok avantaj sağlamış olur. Bazı oto firmaları bankalar ile farklı dönemlerde anlaşmalar sağlamaktadır.

Halk Bankası Taşıt Kredisi

Kredi çekeceğiniz zaman ufak bir araştırma ile bu dönemlere denk gelirseniz almak istediğiniz kredi de size daha uygun kolaylıklar sağlanabilir. Mesela Halkbank taşıt kredisi 48 ay vade fırsatı sunmaktadır. Özellikle kasko işlemlerini banka aracılığı ile sağladığınız zaman kendi müşterilerine hem indirim sağlamakta hem de faiz oranında düşüş yapmaktadır.

Kredi tutarınız alacağınız taşıtın fatura tutarı üzerinden yaklaşık 50 bin TL olan kısma yüzde 70,50 bin TL ve üzeri olan tutarlarınız için yüzde 50 kredi uygulanmaktadır.2.el oto alımlarınızda da kredi kullanım imkânı size sunmaktadır. İkinci el taşıtlarda 5 yaşına kadar almak istediğiniz araç için size kasko değeri biçilmektedir.

Kredi kullanım sağlanırken sizden;

  • Nüfus cüzdanı,
  • Kamu çalışanı iseniz bordro,
  • Özel sektör çalışanı iseniz alacağınız bordo üzerinde herhangi bir haciz yoktur yazılı bir ibare
  • Kaşeli imzalı, sigorta hizmet dökümünüz,
  • Emekli iseniz emekli belgeniz, emekli maaş hesap cüzdanınız.
  • Serbest meslek çalışanı iseniz, güncel vergi levhanız, yıllık gelir vergisi beyannamesi, işletme hesap özeti, ticaret sicil gazetesi örneği,
  • Çiftçi iseniz, çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzlarınız olması gerekmektedir.

2.el bir taşıt alacaksanız eğer, alacağınız aracın proforma faturası, araç ruhsatı ve motorlu araç tescil ve trafik belgesi ile başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank taşıt kredisi imkânlarından yararlanmanız için size en yakın bir Halkbank şubesine gidip detaylı bilgi almanız yeterlidir. Dilerseniz artan taksitli veya azalan taksitli bir ödeme planı tercih edebilirsiniz. Kredi taksitlerinizi gelirinize uygun ayarlamanız mümkün. Dilerseniz bankanın size uygulayacağı 2 ay erteleme hakkından da yararlanarak kredi kullanım sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here