Hangi Bankalar 72 Ay Vadeli Kredi Yapılandırma Yapıyor?

Hangi Bankalar 72 Ay Vadeli Kredi Yapılandırma Yapıyor? Ziraat Bankası 72 Ay Vade İle Kredi Yapılandırma! Detaylar İçin…

0
1007
Hangi Bankalar 72 Ay Vadeli Kredi Yapılandırma Yapıyor?

Kredi ya da kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz de banka 3 ay yani 90 gün bekleme sürecinin ardından hakkınızda yasal takip başlatmakta ve ilgili tutarın temini yoluna girmektedir. Elinizde olmayan sebepler ile ödeyemediğiniz ve icra aşamasına gelen borçlarınızı banka ile görüşerek yapılandırabilir ve vadelere bölerek daha ciddi sorunlara neden olmadan ödeyebilirsiniz. Üstelik Ziraat Bankası ve bazı bankalar 72 aya varan vadelendirme süreci için zemin oluşturdu. Ekim ayını takiben uygulanmaya başlanacak hizmetin ne kadar süre ile geçerli olacağı ise henüz bilinmiyor.

Ziraat Bankası 72 Ay Vade İle Kredi Yapılandırma

Belirttiğimiz gibi kredi yapılandırmasından yararlanmanız için borcunuzun takibe düşmesi gerekiyor. Herhangi bir takip başlatılmayan ödemekte devam ettiğiniz kredinizi 72 ay vade daha uzun, düşük taksit ödemesi yaparım düşüncesi ile yapılandırmanıza banka onay vermeyecektir. Uygulama şuan konut ve taşıt kredileri için geçerlidir. Bireysel tüketici ya da diğer adı ile ihtiyaç kredilerinde uygulanan maksimum yapılandırma vadesi ise 48 ay ile sınırlı tutulmuştur. Ziraat bankası krediyi kullandığınız şubeye giderek yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Unutmayın ki bankaların temel amacı verilen paranın geri temini, bu nedenle tarafınıza aşılmayacak herhangi bir zorluk çıkarılmayacaktır.

72 Ay Vade İle Kredi Yapılandırması Yapan Diğer Bankalar

İlk olarak Ziraat Bankası gündeme gelse de diğer gerek özel gerek ise kamu bankaları da harekete geçti. Başbakan tarafından yapılan açıklamalar ile de konunun kesinliği pekişti. Özellikle içerisinde bulunduğumuz yılda ödenmeyen ve batık kredi oranı hızla artmıştı. Getirilen uzun vadeli yatırım ile hem bankalar hem de borcunu ödemekte zorluk çeken tüketiciler derin bir nefes aldı ve gittikçe artma riski olan hakkında takip başlatılmış kişi sayısının düşmesi bekleniyor. Sizde hangi bankaya borçlu olursanız olun hemen başvuru işlemlerinizi başlatarak, süreç son bulmadan yapılandırma hakkınızı kullanabilirsiniz. Sadece kredi değil aynı şekilde kredi kartı borcuna bağlı olarak takibe düşen bireylerinde yapılandırma imkanı olduğunun altı çiziliyor. Kredi kart borçlarında sunulacak maksimum vade süresinde ise herhangi bir netlik şimdilik yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here