Hangi Bankalar Kolay Kredi Verir?

Hangi Bankalar Kolay Kredi Verir? Kredi Kartının Kredi Çekmeye Etkisi Var mı? Bankalarla İlgim Yok, Kredi Çekebilir miyim? Detaylar için…

0
210
Hangi Bankalar Kolay Kredi Verir?

Kredi almak isteyen bir kişinin öncelikle kredi almaya uygun bir halde olması gerekir. Örneğin 18 yaş altında olan bir kişi hiçbir bankadan kredi alamaz. Bu nedenle bu kişinin kredi alabilmek için öncelikle yaşını doldurması gerekir. Yaşını doldurduktan sonra sorunsuz bir şekilde kredi alarak hayatına devam edebilir. Eğer kolay bir şekilde kredi almak istiyorsanız izlemeniz gereken yolar oldukça basittir. Kredi çekebilmek için zaten çalışıyor olmanız gerekir. Çalışan bir kimsenin de maaşı yasalar gereği banka hesabına yatırılır. Sigortalı olarak çalışan bir kimsenin maaşı asla elden verilmez. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalıyorsanız gerekli itirazları biran evvel yapmanız gerekir. Aksi halde sorun yaşarsınız ve sigortanız iptal olur. Maaşınızı aldığınız banka sizleri kendi müşterisi olarak gördüğü için kredi ihtiyacınız olması durumunda ilk olarak bu bankaya başvurmanız gerekir. Çünkü banka zaten parasını güvence altına almış olacaktır. Maaşınız banka aracılığıyla sizlere ulaştığından borcunuzu ödemeseniz bile bankanın sistemi borç tutarını hesabınızdan tahsil eder. Bu nedenle en kolay kredi çekeceğiniz banka her zaman için maaşınızı aldığınız banka olacaktır.

Kredi Kartının Kredi Çekmeye Etkisi Var mı?

Kredi kartı kullanıyorsanız bankalar sizi yavaşça tanıyor demektir. Öyle ki kredi kartı kullanan kişilerin kredi alma ihtimalleri çok daha fazladır. Çünkü bankalar kredi kartınızın borcuna olan sadıklığınıza bakarak sizlere bir kredi notu verirler. Eğer borcunuzu düzenli olarak ödüyorsanız ve kredi kartınızı da aktif olarak kullanıyorsanız kredi alma ihtimaliniz artış gösterir. Krediyi daha kolay bir şekilde almak için kredi başvurusu yapacağınız bankaların başında kredi kartını kullandığınız banka gelmelidir. Bu banka sizlere çok daha kolay bir şekilde kredi verir. Bu da kredi çekme şansınızı arttıracak bir durumdur.

Bankalarla İlgim Yok, Kredi Çekebilir miyim?

Hayatında hiçbir şekilde bankalarla ilgilenmemiş bir kimsenin ilk başvuruda kredi alması çok zordur. Çünkü bankalar sizleri müşteriliğiniz esnasında oluşan durumlar sayesinde tanır. Bu nedenle kredi kartı bile kullanmayan bir kimsenin kredi çekebilmek için ipotek ya da kefil bulması gerekecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here