Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi Kartları!

Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi Kartları! Bankaların Şikayet Edilen İşlemi Olarak Göze Çarpan Hesap İşletim Ücretleri! Detaylar İçin…

0
1472
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi Kartları!

Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi Kartları!

Bankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan hesap işletim ücretleri; kişilerin kart kullanımında karşı karşıya kaldıkları farklı bir uygulama olarak kendini gösteriyor. Bu uygulama kapsamında kredi kartları kullanan milyonlarca kişinin; her yıl hiçbir şekilde harcama yapmamasına rağmen; sadece kart kullanım ücreti adı altında bazı meblağlara tanıklık ettiği de gözlemlenebiliyor. Bu durumdan şikayetçi olan kişiler ise tüketici mahkemelerine giderek; bu tür bir faaliyetin yersiz bir işlem olduğunu kanıtlayarak; uzun vadede ödeme yapmış olduğu meblağları faiziyle beraber geri alması da sağlanabiliyor.

Bankaların işlem ücreti adı altında gerçekleştirdiği işlemler; özellikle kredi kartlarında kendini göstermekle beraber; neredeyse her yıllık dönemde bir asgari tutar boyutlarına da ulaşabiliyor. Yalnız bu tür bir faaliyet içerisinde olmayarak; kullanıcılarını aidat işlemi ile karşı karşıya getirmeyen bankalar da bulunmakta ve bu tür politikayı da kredi kartları kapsamında da ele almayı sürdürmektedir. Maximum Aidatsız Kart, İş’te Üniversiteli Aidatsız Kart, Bonus Flexi, Fix Card, World Eko Card, Axess Free ve AsyaCard adıyla kullanıcılara hizmet sağlayan kredi kartları; işlem ücreti adı altında belli dönemlerde herhangi bir ücret almayarak; kendini göstermektedir. Bu tür kartların sadece yapılan harcamalar doğrultusunda dönem borçlarını ödemenize yönelik bir sistem dahilinde faaliyetler göstermesinden dolayı; kart işlemleri bünyesinde herhangi bir kullanım ücreti ödenmesi durumu ile karşı karşıya kalınmamasını da sağlamaktadır.

Aidatsız imkanlarla kullanım imkanı sağlayan kredi kartları; sadece harcama yapma özelliğinin dışında varlık gösteren söz konusu banka faaliyetleri aşamasında; alışveriş yaptıkları kadar puan da kazanarak; belli bir seviyeye gelen puanları kapsamında da yeni unsurları edinebilme imkanına erişebileceklerdir. Bu aşamada da kredi kartlarının bonus adı altında verdiği promosyonlar da kendini göstermekte ve belli bir noktadan belli bir sayıda harcama yapıldığı takdirde ekstradan kazanç elde edebilmeniz de kendini gösterecektir. Aidatsız bir biçimde hizmet veren kredi kartları bu sayede de yaygın bir biçimde tercih edilmekte ve kullanıcılarına istediklerini alabilmeleri aşamasında da fayda sağlayan bir araç olarak görülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here