HSBC Altın Hesabının Avantajları

HSBC Altın Hesabının Avantajları! HSBC Altın Hesabı Nasıl Açılır? Faydaları Nelerdir? Detaylar için…

0
1098
HSBC Altın Hesabının Avantajları

İnsanlar ellerinde olan altınların başlarına olumsuz bir durum gelmemesi için çaba gösterirler. Bu konu da bankalarla görüşme sağlayarak kasa kiralama ya da altın hesabı yaptırma gibi pek çok imkâna sahiptirler. Böylece altınların çalınması, kaybolması, değerinin azalması, eskimesi gibi çeşitli olumsuzlukların önüne geçmeleri sağlanır. İnsanların açtırdıkları HSBC altın hesabı sayesinde kasaya ödeyecekleri maliyetten de kurtulmaları sağlanır. Özellikle yatırımlarınızı vadeli altın hesabına yatırmanız doğrultusunda altınlarınızın daha fazla değer kazanmasını sağlayabilirsiniz. Altın hesabının avantajlarına baktığımız da öncelikli olarak 995/1000 saflık değeri ile gerçekleştirilmektedir. Bankalarda bulunan vadesiz TL, USD, EUR ya da GBP hesapları sayesinde düzenli altın alımı ya da satımı gerçekleştirebilirsiniz. Günlük olarak alınabilecek olan altın gramına baktığımız da ise işlem limiti olarak 3.000 gram belirlenmiştir.

HSBC Altın Hesabının Avantajları

Şubelerden işlem üst limitleri hakkında gereken bilgilerde alabilirsiniz. HSBC bankalarından işlemlerinizi 7/24 kolaylıkla yapabilirsiniz. Altınları gram olarak almanız sağlanır. Vadesiz bir altın hesabına sahipseniz eğer faiz işletilmediğini bilmekte fayda vardır. HSBC bankasına giderek fiziki altın teslim alımı ya da teslimatı yapılmamaktadır. İnsanlar HSBC altın hesabını vadeli olarak da açtırabilirler. Vadeli altın hesabının avantajlarına bakıldığında ise hesabın en önemli özelliği müşterilerin faiz getirisinden yararlanmasını sağlar. Vadeli altın hesabına sahip olan müşteriler minimum olarak 300 gram altın alımı ile başlayarak en az 32 günlük vade üzerinden açmanız sağlanır. Vadeli altın hesabınızdaki birikiminizin 100.000 TL’si Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabi olup devlet güvencesi altına alındığı belirtilmektedir.

Vadeli altın hesabı açtırmak isteyen insanlar işlemlerini bankanın şubelerinden, bireysel internet ve telefon bankacılığı sayesinde kolayca yapabilirsiniz. Açılan HSBC altın hesabınız eğer vadeli ise stopaj oranının %15 olduğu da bilinmesi gereken ayrı bir durumdur.  Altın hesabı için bulunan faiz oranları hakkında da bankanın internet sitesinden gereken bilgiyi alabilirsiniz. Altın hesabı açtıran insanların alım ve satım fiyat kurlarını da internet sitesinden öğrenebilecekleri de söylenmiştir. Kurları takip ederek istediğiniz an altınınızı alıp satabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için vadesiz altın hesabına sahip olmanız gerekir. Vadeli hesapta gereken değerlendirmeler yapılarak altınlarınıza değerinden daha fazla değer katabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here