İkinci El Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Bankaların İkinci El Taşıt Kredisi Faiz Oranları! Hangi Bankalar İkinci El Taşıt Kredisi Veriyor? Tüm detaylar için…

0
255
İkinci El Taşıt Kredisi Faiz Oranları

İkinci el taşıt kredisi almak günümüzde artık son derece kolay olmaktadır. Bunun için yapmanız gereken bazı adımlar vardır. Bu makalede de bu adımlardan bahsedilecektir. İlk adım en düşük ikinci el taşıt kredisi faiz oranı sunan bankayı belirlemek olacaktır. Bunun için de birkaç önemli web sayfası tasarlanmıştır. Kullanıcılar bu sayfalar sayesinde faizleri karşılaştırmaktadır. Kredi seçeceğiniz bankayı belirledikten sonra sıra maddi durumunuza gelir. Aylık gelir durumunuzu kanıtlayan bir belge ile bankaya gitmeniz gerekir. Bu belge maaş bordrosu olabilir. Bunlara ek olarak adres belgesi, aracın ruhsatı ve notere onaylattığınız araç satış sözleşmesi ile başvuru yapılması gerekir. Başvuru yaparken sizden TC kimliğinizi ve fotokopisini mutlaka isterler. Bu sebeple yanınızda bulundurmanızda fayda vardır. Tüm bu evraklar ikinci el taşıt kredisi başvurusunda bulunmanız için yeterlidir.

İkinci El Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları

Bankaların ikinci el taşıt kredisi için uygulamış olduğu bir yaş sınırı vardır. Ancak bu sınır her bankada değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak bankalar en fazla beş yaşa kadar olan taşıtlar için ikinci el taşıt kredisi vermeye olumlu bakmaktadırlar. Bu nedenle alınacak aracın beş yaş ve daha küçük olması gerekmektedir. Hemen hemen herkesin yeni tanıştığı kredi notu, kredi sonuçlanması için önemlidir. Çünkü kredi notu yüksek olan kişiler ikinci el taşıt kredisi başvurularını genelde o gün içinde öğrenmektedirler. İkinci el taşıt kredileri hemen hemen her banka tarafından sunulan bir hizmettir. Sıfır araçlara göre farklı bir hizmet uygulamasının nedeni, en fazla beş yaş arabalara vermesidir. Merak edilen bir başka soru neden ikinci el araç kredisi faiz oranları daha yüksektir olmuştur. Çünkü ikinci el araç kredilerinin geri dönüşleri daha risklidir ve bankalar bu riski çok almak istememektedir. Diğer taraftan sıfır araçlar yeni model oldukları için, kredinin geri ödenmemesi durumunda değer kaybetmeden satılabilirler. Ancak bu durum ikinci el araçlar için geçerli değildir.

Sıfır araç kredileri bankalarca kefil şartı aramamaktadır. Fakat kişinin kredi notu düşükse, ikinci el taşıt kredisi için mutlaka kefil talep ederler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here