İş Bankası Yatırım Hesabı!

İş Bankası Yatırım Hesabı! Fon Biriktiren Talimat! Maksimum Hesap! Üstü Kalsın Hesabı! Acil Nakit Sistemi! Detaylar İçin…

0
1526
İş Bankası Yatırım Hesabı!

İş Bankası, müşterilerinin açmış oldukları hesaplarda ki birikimlerini fon alım satımı yaparak getiri sağlamaktadır. Üstelik hesaptaki birikimleri istenilen zamanda çekebilir, fatura, kira, taksit ödemeleri için transfer yapabilir veya otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir. Hesaptaki paralar istenildiği zaman kullanılmasından dolayı fon getiri karı kapatılmamakta ve fonun günlük getirisi kadar kar eklenmektedir.

İş Bankasının Yatırım Hesapları Arasında;

Fon Biriktiren Talimat

Maksimum kredi kartından veya İş Bankası mevduat hesabından verilen fon alma talimatıdır. Bu hesap ile en az 20 en fazla 650 TL’ye kadar fon alım talimatları verebilirsiniz.

Maksimum Hesap

Hesapta en az 500 TL ile açılabilen, kısa vadeli borçlanma fonlarının alındığı hesap türüdür. Maksimum Hesap, vereceğiniz ödeme talimatlarını günü geldiğinde otomatik olarak gerçekleştirir. Üstelik bankamatik kartı ile yaptığınız alışveriş işlemlerinizde nakit çekim işlemlerinizde ve ek hesap geri ödemelerinizde de talimatınız kapsamında hizmet alırsınız. Bankamatik kartı ile yapacağınız nakit çekim işlemlerinde Maksimum Hesap devreye girerek hesabınızda yeterli bakiye olmaması halinde çekmek istediğiniz tutarı yatırım hesabı serbest bakiyesi ile likit fonlarınızdan otomatik olarak karşılar.

Üstü Kalsın Hesabı

İş Bankasının bu hesabında, maksimum kredi kartınızla yapacağınız alışverişlerde, kart sahibinin vereceği talimat doğrultusunda 50TL ile 100 TL arasında ki rakama yuvarlama esasına dayanmaktadır. Diyelim ki kredi kartınızla alışveriş yaptınız ve 100 TL yuvarlama talimatı verdiniz. Kartınızdan 21 TL fon hesabınıza aktarılmaktadır. Talimat kapsamındaki tutarlar Maximum Kart Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu’nda değerlendirilecektir. Fon getirisi fonun yatırım stratejisine ve piyasa koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Acil Nakit Sistemi

Acil Nakit Sistemi bireysel yatırımcılar için, fon satışı ile fon bedellerinin hesaba geçeceği süre içinde nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla hazırlanmıştır. Ek hesaptan para çıkışı olacağı zamanlar fonun piyasada ki son fiyatı dikkate alınır. Açılacak ek hesaplara işleyen faizlendirme fon satış bedelinin hesaba geçtiği saatten itibaren sona ermektedir.

İş Bankası yatırım hesaplarını İş Bankası şubeleri, internet bankacılığı, telefon bankacılık şubelerinden açtırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here