Kredi Almanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kredi Almanın Püf Noktaları Nelerdir? Kredi Notu Kredi Başvurusunda Ne Kadar Önemli? Tüm detaylar için…

0
234
Kredi Almanın Püf Noktaları Nelerdir?

Bankalardan kredi çekme işlemleri esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Kredi almanın püf noktaları diye adlandırılabilecek kurallar hem kredinin çıkmasından hem de geri ödemesinde sizi rahatlatacak öneri ve tavsiyelerden oluşur. İhtiyaçlarınızı ertelememek için başvurduğunuz kredi işlemleri öncesinde ödeme becerinizi belirlemiş olmanız gerekmektedir. Finanse edemeyeceğiniz bir kredinin peşine düşmek sadece tatlı bir hayale dalmak gibidir. Her ay sıkıntıya düşmeden ödeyebileceğiniz rakamı tespit etmeli ve bu tespit esnasında da son derece gerçekçi olmanız gerekmektedir.

Kredi Almanın Püf Noktaları Nelerdir?

Gelirinizin %40’ını geçmeyecek şekilde düzenlenmesi gereken taksitlerin vadesi uzatıldıkça ödenecek faiz tutarı da artacaktır. Kredi tutarını doğru belirlemek kadar ihtiyaçlarınızı karşılayacak rakamı doğru belirlemekte Kredi almanın püf noktaları arasında yer alır. İlk gittiğiniz bankadan en iyi şartları alma ihtimaliniz düşük olabilir. Farklı yaklaşımlardaki birkaç bankayı dolaşmak bu konuda en ideal teklifi bulacağınız anlamına gelir. Bu aşama piyasa lideri bankadan, orta sıralardaki ve küçük ölçekli banka şubelerinden farklı teklifler almak en doğru seçim aracı olacaktır. Bireysel kredi veya konut kredilerinde seçeneklerin çok çeşitli olduğunu unutmadan ihtiyacınızı doğru belirlemeniz daha büyük önem taşımaktadır. Farklı seçenekler, farklı ödeme koşulları ve vadeler kafanızı karıştırabilir. O zaman dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı ilgilendiğiniz bankanın uygulama alışkanlıklarını da gözden geçirmek olmalıdır. Masrafları ve ödeme planlarını karşılaştırırken kredi çekme aşamasında yaşanabilecek herhangi bir sürpriz olup olmayacağını da araştırın.

Size zorluk çıkaran banka olursa asıl kaybedenin siz değil banka olduğunu unutmadan o şubeden hemen ayrılın. Kredi almanın püf noktaları arasında önemli yer tutan bilgi alma hakkınızı hiçbir bankada ezdirmeyin. Her banka her müşterisinin talebini yerine getirmek ve istediği bilgileri vermekle yükümlüdür. Kredi başvurunuz olumlu sonuçlandıktan ve paranız elinize geçtikten 1 ay sonra geri ödemeleriniz başlayacaktır. Bu aşamada dönemsel kampanyalar uygulanarak taksit erteleme gibi farklı sistemler devreye girebilir. Üst üste 2 taksitini ödemeyen müşteriler temerrüde düşer. Üçüncü taksit geciktiğinde ise geri dönüşü olmayan zor bir takip sürecinin başlayacağını ve bu aşamada müşterinin her koşulda daha zararlı çıkacağını unutmamak gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here