Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır? Banka Aidatı Vermezse Ne Yapılır? Kredi Kartı Aidatı Haklılığı ve tüm detaylar için…

0
252
Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Kredi kartları giderek hayatımızın merkezine daha da yaklaşmaktadır. Eğer sizler de kredi kartı kullanıyorsanız bu kartlar hakkında genel olarak bilgi sahibi olmanız gerekir. Kredi kartları düzenli bir şekilde kullanılırsa insanların hayatını kolaylaştırır. Fakat birçok kişi kredi kartlarını düzensiz ve dikkatsiz bir şekilde kullanır ve bunun sonucunda da birçok problem yaşarlar. Kredi kartları konusunda en can sıkıcı etkenlerden biri de kart aidatı konusudur. Eğer ödediğiniz kart aidatları sizleri bıktırdıysa kredi kartı aidatınızı geri almak üzere bankaya başvurabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken şey dilekçe yazarak bankaya vermektir. Dilekçenizde bankanın sizlerden almış olduğu kart aidatını geri istediğinizi belirtmeniz gerekir. Bunu belirterek dilekçenizi bankaya verirseniz banka sizi dikkate alır ve aidatı sizlere iade eder.

Banka Aidatı Vermezse Ne Yapılır?

Banka kredi kartı için kesmiş olduğu aidatı geri vermezse sizin için yapılacak en iyi şey mahkemeye gitmek olacaktır. Mahkemeye gittiğinizde tüketici hakları adına bir dilekçe vermeniz yeterli olur. Çoğu banka işi bu aşamaya getirmeden aidatı iade eder fakat bazı bankalar bu anlamda kendilerine güvendikleri için aidatı iade etmezler ve hatta kredi kartı verirken de aidatı geri alamayacağınıza dair sizlerden bir imza alırlar. Dolayısıyla kredi kartı alırken imzaladığınız şeyleri de iyi okumanız gerekir. Aksi takdirde bankalar sizi mağdur edebilir ve bu konuda sorun yaşayabilirsiniz.

Kredi Kartı Aidatı Haklılığı

Alınan karara göre mahkemeler kredi kartı için alınan aidatı haksız bulmuşlardır. Bu nedenle de isteyen kullanıcılar başvurarak bu aidatı geri alabilirler. Sizler de aidat verme konusunda bıktıysanız bu yola başvurarak kart aidatınızı geri alabilir ve bu sayede paranızı kurtarmış olursunuz. Dilerseniz kart aidatı olmayan kredi kartı da alabilirsiniz. Bu kartları sayısı oldukça azdır ve buna benzer olarak da müşterilerine sundukları kampanyalar da seyrektir. Eğer her iki durumda da kalmak istemiyorsanız bankalar ile ön sözleşme imzalayabilirsiniz. Kart aidatı vermeden kredi kartına sahip olmak ancak bu şekilde olabilir. Böylece bankalar sizlerden kredi kartı aidatı kesemezler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here