Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler! Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylar İçin…

0
1495
Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Günümüzde değişen yaşam koşulları ile birlikte kredi kartı kullanımında gözle görülür bir artış vardır. Çünkü yapılan alışverişlerde taksit imkanı sunması, harcamalar karşılığında kullanıcısına ek bonus puanlar vermesi ya da internet gibi mesafeli olarak yapılan alışverişlerde kolayca ödeme imkanı sağlaması gibi avantajları sebebiyle kredi kartı kullanımı artmıştır. Bunlar gibi kredi kartı kullanmanın avantajlarından yararlanmak isteyen insanlar kendilerine uygun olarak gördükleri bankalardan kredi kartlarını almaktadırlar. Ancak kredi kartının avantajlarından faydalanmak isterken yanlış kullanımı sonucunda kullanıcısına zararda verebilmektedir. Bu sebeple kredi kartları dikkatlice kullanılmalı ve dönem borçları gerektikleri tarihlerde ödenmelidir. Bu şekilde bilinçli olarak kullanılan kredi kartları kullanıcılarına alışverişlerinde birçok avantaj sağlamaktadır. Ancak bankalara kredi kartı başvurusu yapan herkes kendi istekleri doğrultusunda kredi kartı çıkartılmamaktadır bu sebeple kredi kartı çıkarttırmak isteyen banka kullanıcılarının başvuru yaparken dikkat etmeleri gereken bazı hususlar vardır.

Öncelikli olarak bankadan kredi kartı çıkarttırmak isteyen müşterinin yaşının 18 olması gerekmektedir. 18 yaşını doldurmayan bir birey kendi adına kredi kartı çıkaramamaktadır. İstisna olarak ise henüz 18 yaşını doldurmamış bireyler kendinden büyük aile fertleri gibi reşit olan insanların kredi kartlarından ek kart olarak yararlanabilmektedir. Ancak burada önemli olan nokta ise kart sahibinin ek kart için başvuru yapması gerektiğidir.

Bankalardan kredi kartı alabilmek için önemli olan diğer bir husus ise kişinin belgelendirilebilicek bir gelir kaynağının olmasıdır. Bu gelir kaynağına göre banka müşterisinin kredi kartının üst limitini belirlemektedir. Aynı zamanda banka açısından kredi kartı verdiği müşterisinin gelirinin olması kredi kartı borcunun geri ödenebilmesi açısından da önemlidir. Buna ek olarak ise öğrenciler bazı bankalardan kredi kartı çıkarttırabilmektedir.

İyi bir kredi notuna sahip olmak şartı da bankalardan kredi kartı çıkarttırma aşamasında önemlidir çünkü bankalar kredi kartı borcunun geri ödenebilmesi durumunda kişinin kredi notuna bakarak karar verir. Kredi kartını kullanacak olan müşterinin kredi notunun iyi olması beklenmektedir. Özet olarak bankalara kredi kartı başvurusu yapacak olan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması, gelir kaynağının olması ve kredi notunun iyi olması dikkat etmesi gereken unsurlardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here