Kredi Kartı Borcu En Geç Ne Zaman Ödenir?

Kredi Kartı Borcu En Geç Ne Zaman Ödenir? Kredi Kartı Borcundan İcralık Olunursa Ne Olur? Ne Yapmak Gerekir? Detaylar için…

0
844
Kredi Kartı Borcu En Geç Ne Zaman Ödenir?

Kredi Kartı Borcu En Geç Ne Zaman Ödenir?

Kredi kartları giderek hayatımızın merkezine doğru yol almakta ve buna paralel olarak da birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kredi kartlarının bu kadar fazla kullanılmasının en temel etkeni insanların ihtiyacı olan parayı bulmakta zorluk çekmeleri ve bunun için de hemen bankalara başvurmalarıdır. Kredi kartları her ne kadar görünüşte iyi bir şey olsa da zamanla korkulu rüyanız haline gelebilir. Bundaki en temel etken biriken ve ödenmeyen borçlardır. Eğer kredi kartı borcunuzun son ödeme tarihi yaklaşıyorsa ve ödeyeceğiniz parayı da halen bulamadıysanız en son ne zaman ödemeniz gerektiğini iyi bilmeniz gerekir. Aksi takdirde bankalar size karşı icra talebinde bulunabilirler.

Kredi Kartı Borcundan İcralık Olma

Kredi kartı borcunu ödeyemeyen birçok kişi bir zaman sonra icralık olabilirler. İş bu aşamaya gelmeden önlem almak ve borcu bir şekle kapatmak gerekir. Aksi takdirde hem kredi notunuz düşer hem de banka ile mahkemelik olursunuz. Borcunuzu ödemeyi bir ay geciktirdiğinizde kartınız harcamalara kapatılır ve günlük faiz işlemeye devam eder. Borcunuzun son ödeme tarihinden üç ay geçmesi durumunda banka sizi mahkemeye verir ve sizlerden parayı ödemenizi talep eder. Eğer bu şekilde de parayı ödemediyseniz son çare olarak icraya giden banka sizlerden bu parayı almak için her şeyi yapar. Eğer icra edilecek bir şeyiniz de yoksa hapishaneye kadar gidebilirsiniz. Böyle bir şey yaşamak yerine bankaya borcunuzu ödeyemeyeceğinizi bildirebilir, borcunuzun taksitlendirilmesini talep edebilirsiniz. Bu talep doğrultusunda bankalar sizlerin borcunu taksitlere böler ve bunun üzerine de biraz daha faiz koyar.

Kart Borcu Taksitlendirme

Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi bankaların zor durumda olan müşterilerine vermiş olduğu bir hizmettir. Bu hizmet doğrultusunda kredi kartı borcu olan kişiler bunu ödeyemeyeceklerini bildirip kredi kartı borçlarının taksitlendirilmesini talep edebilirler. Bu talep doğrultusunda bankalar üzerine biraz daha faiz koyarak borcu taksitlendirir ve ödeme kolaylığı sağlar. Her ne sebeple olursa olsun kredi kartını mantıklı bir şekilde kullanmak gerekir. Aksi takdirde hayatınızı huzursuz bir şekilde geçirmeye mahkûm olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here