Kredi Kartı Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limiti Arttırma Nasıl Yapılır? Anlık Kredi Kartı Limit Artışı Sağlanır mı? Bankayı mı Aramak Gerekir? Detaylar için…

0
1006
Kredi Kartı Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartı limiti arttırma durumu genel olarak bankalara bağlıdır. Öyle ki bankalar istediği müşterinin limitini arttırırken istediğinin limitini de aşağı çekebilir. Fakat bu işlemler genel olarak başvuru sistemi üzerinden yapılır. Yani limitinizin artmasını istiyorsanız başvuru yapmanız gerekir. Yaptığınız başvuru sonucunda banka kredi kartınızın geçmişini inceler. Eğer borcunuza sadık kalmışsanız genel olarak limit artma şeklinde ilerler. Fakat kredi kartı borcunuzu ödemiyorsanız limit arttırma işlemi de olumsuz bir şekilde sonuçlanacaktır. Limitinizin arması demek kredi kartınızın daha riskli bir hale gelmesi anlamına da gelebilir. Öyle ki kolayca ödediğiniz kredi kartı borcunu bir zaman sonra ödeyemez hale gelebilirsiniz. Bu da sizleri olumsuz olarak etkileyecektir.

Anlık Kredi Kartı Limit Artışı

Anlık kredi kartı limit artışı genel olarak müşterinin isteğine göre belirlenir. Eğer müşteri daha yüksek limitli bir kredi kartına ihtiyaç duyuyorsa ve banka da müşterinin limitini arttırmıyorsa müşteri kendi isteği doğrultusunda anlık olarak kart limitini arttırabilir. Bunun için yapması gereken şey kredi kartına para yatırmak olacaktır. Örnek verilecek olursa bir kişinin kredi kartı 500 lira limitliyse ve bu kişi 600 liralık bir alışverişi kredi kartı üzerinden yapmak istiyorsa limit arttırmak için kredi kartının üzerine 100 lira yatırması gerekir. Ancak bu sayede limit arttırma işlemi tamamlanır.

Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Gerçekleşir?

Kredi kartınızın limitini arttırmak için gelir belgenizle beraber bankaya gidebilirsiniz. Bu sayede banka gelirinizin arttığını gözlemleyerek sizlere daha fazla limit artışı sunar. Limit artışı kredi kartınıza kendiliğinden de tanımlanabilir. Bazı kredi kartları düzenli olarak limiti arttırılan kredi kartları olduğu için bu kredi kartlarını kullanan kişilerin limit artırım başvurusu yapmasına gerek yoktur. Çünkü banka bu kişilere kart verirken limit arttırmanın otomatik olması konusunda da bir söz almıştır. Bu söze paralel olarak kart limiti belirli zaman dilimleri aralığında artacaktır. Bu kartlar görünürde avantajlı olsa da çok iyi olmayan kredi kartlarıdır. Zira kredi kartınızın binlerce lira limitinin olması kartın kaybolması durumunda başınıza iş açacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here