Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır? Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Banka Hangi Yaptırımları Uygular? Detaylar için…

0
691
Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı, avantajlı bir ödeme aracı olsa da birçok ciddi sorun yaratabiliyor. Zamanında ödenmeyen ve üzerine binen faizlerle icralık olan kredi kartı borçları kişiyi oldukça zor durumda bırakabilmektedir. Bu durumda maaş hesabına el konulması ve kişinin borcunu ödeyene kadar yurtdışına çıkışının yasaklanması gibi birçok yaptırım söz konusudur.

Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Her şeyden önce kredi kartını dikkatli bir şekilde kullanmak gerekiyor. Kart limitinin ödenebilecek tutarı aşmaması ve taksitlerin düzenli bir şekilde ödenmesi son derece önemli. Ödenmeyen her borç faiziyle birlikte katlanacak ve belli bir zaman sonra icraya verilecektir. Eğer önceden kalan ve ödeyemediğiniz bir kredi kartı borcunuz varsa kredi kartı taksitlendirme nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Birçok banka kredi kartı borcu olan kullanıcılarına kolaylıklar sunmaktadır. Mevcut borç icraya verilmeden önce taksitlendirme seçeneği bulunabilmektedir. Özellikle öğrenci kartı gibi limiti düşük olan kredi kartlarında böyle bir imkândan yararlanmak mümkündür. Ancak kredi kartı icralık olduğunda kişiyi birçok zorluk beklemektedir. Öncelikle icralık olan kişi 5 yıl boyunca kara listede yer alacaktır.

Kredi kartı taksitlendirme burada devreye girer. Bazı kurumlar, banka ile borçlu arasında aracılık hizmeti vermektedir. Kişinin mevcut kredi kartı borcunu bankaya ödeyerek belli faiz oranlarının eklendiği taksitlerle geri isterler. Borçlu olan kişiye bir nevi kişisel kredi sağlanır ve bu kredi her ay belli bir ücret ödeyerek faiziyle tahsil edilir.

Ülkemizde sayıları on milyonu aşan kredi kartı borçlusu bulunuyor. Kredi kartı taksitlendirme hizmeti veren firmaların sayısı bu yüzden epey fazla. Her yıl birçok kişi kredi kartı taksitlendirme nasıl yapılır araştırarak bu firmalara başvuruyor. İcradan bir an önce kurtulmak için gerekli olabildiği gibi, bu konuda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmakta.

Öncelikle anlaşma yaptığınız firmanın yasal olduğundan ve illegal bağlantıları olmadığından emin olmalısınız. Zira bu işi yaparak haksız kazanç sağlayan birçok insan da vardır. Bununla birlikte kredi kartı kullanırken limitleri aşmamaya ve taksitleri zamanında yatırmaya özen göstermelisiniz. Kredi kartı taksitlendirmeyle icradan kurtulsanız bile zorlu bir ödeme planıyla karşılaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here