Kredi Kartına En Çok Kaç Taksit Yapılabiliyor?

Kredi Kartına En Çok Kaç Taksit Yapılabiliyor? Bankaların Ürünlere Yapmış Olduğu Kısıtlamalar Nelerdir? Detaylar için…

0
354
Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Seçenekleri!

Kredi Kartına En Çok Kaç Taksit Yapılıyor?

Alım gücünün özellikle de günümüz çerçevesinde gelir kaynakları sebebi ile oldukça yerlere düştüğü şu zamanlarda, temel olarak ihtiyaçlarımızın karşılanabilmesinin yanında yine uzun vadeli karşımıza çıkan ödeme fonksiyonları beraberinde yüzlerce ürün gruplarından alma imkanı sağlamakta olan kredi kartlarının kullanımları yine kişisel ekonomide oldukça iyi bir rahatlama oluşturmaktadır.  Kart kullanımı yine açık bir disiplin ve kurallar beraberinde hareket gerektirmekte olan son derece ciddi bir çeşit fonksiyondur. Geleceğe de dönük kazanılan gelirin bu an içinde kullanılabilmesi gelirin üstüne ipotek koyulabilmesi ile neredeyse aynıdır.  Son derece likit bir çeşit kaynak olarak bildiğimiz kredi kartları yine gider – gelir eksenli oldukça düzgün bir çeşit bütçe beraberinde kontrol altına alındığı takdirde, bütün riskleri de bertaraf edip kullanıcılarına oldukça iyi oranlarda fayda sağlar.

Ciddi Bir Disiplin Şart

Zorunlu olmayan çeşitli ihtiyaçlar açısından da giderler oldukça uzun vadelerde ödendikleri takdir de temel olarak gider kalemleri de aksamaya hiçbir şekilde uğramadan normal hayat kaliteleri doğru ve düzgün bir seviyede tutulmaktadır ve yine refah oranı stabil bir şekilde devam etmektedir. Yine kredi kartları hesap kesim tarihlerinin itibarları ile ödemelerinin yapılması gerekmekte olan ki eğer yapılmıyorsa asgari oranlarının ödenmesi gereken bir çeşit disiplinleri bulunmaktadır. Asgari oranın üzerinde olarak ödenmeyen kısım ise banka tarafınca faiz konusu olur. Hiç ödeme almaz ise hesaba ise günlük olarak faiz işleyebilir. Tabi bu da çeşitli olumsuzluklara davetiye çıkarmaktadır.  Bu gibi olumsuzluklar yaşanmasın diye bakanlık tarafından taksit sınırlamaları getirilmiştir. Bu sınırlamalar sayesinde insanların biraz da olsa güvene alındıkları düşünülüyor.

Ürünlere Yapılan Kısıtlaması

Kredi kartlarında nakit çekimin arkasında 9 ay kadar taksit uygulanabilmektedir. Elektrik ve yine elektronik eşyaları, araç kiralama ve yine bilgisayar satın almalarda 5 – 6 ay kadar taksit oranları BDDK’nın yönetmeliği kapsamında uygulanmaktadır. Yine beyaz eşya grubunda 12 aya varmakta olan taksitlendirmeler neticesinde bir çeşit yasallaşma sağlanmaktadır.  Bütün bunların ışığında son bir sene içerisinde insanların kredi kartı kullanımlarında ciddi derecede azalmalar gözlemlenmiştir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here