Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir? Kredi Kartıyla ATM’den Nasıl Para Çekilir? Nakit Avans Başka Nereden Çekilebilir?

0
889
Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi kartları alışveriş yapmakla birlikte nakit avans çekme olanağı da sağlıyor. Hesabınızda para yoksa ve nakit ihtiyacınız varsa kredi kartınızın limiti dâhilinde nakit çekmeniz ve bunu ekstrelerinize yansıtıp daha sonra ödemeniz mümkün. Kartınızdan taksitli ya da taksitsiz olarak avans çekebilir ve bunu daha sonra ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartıyla ATM’den Nasıl Para Çekilir?

Kartı ATM’ye taktıktan sonra menüyü takip etmeniz gerekir. Her bankamatiğin ayrı bir arayüzü olduğu için izlenecek adımları kesin olarak söylemek zordur ancak kartınızda nakit avans özelliği tanımlanmışsa, kartınızın tanımlı olduğu bütün bankamatiklerden para çekebilirsiniz. Nakit avans çekerken minimum limit genellikle 300 TL civarında olmaktadır. Buradaki menüden normal ya da taksitli nakit avans seçeneğine tıklayarak limitiniz dâhilinde para çekebilirsiniz.

Nakit Avans Başka Nereden Çekilebilir?

Müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesinden de nakit avans çekmek mümkündür. Bunun için sisteme müşteri numarası ve şifresiyle giriş yapmanız ve arayüz üzerinden nakit avans seçeneğine tıklamanız gerekir. Bu işlemi yaptığınızda kredi kartınızın bakiyesindeki belli bir oran vadesiz hesabınıza düşecektir. Çektiğiniz nakit miktarı bankamatik kartınıza otomatik olarak aktarılır. Ayrıca bazı bankalar müşteri hizmetleri aracılığıyla da nakit avans çekme olanağı sağlamaktadır. Bu yollarla nakit avans çekerken de çekeceğiniz avansın taksitli ya da taksitsiz olacağını belirtmeniz gerekmektedir.

Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

Her bankanın nakit avans için ayrı bir faiz oranı vardır. Bu işlemin kredi kartı borçlarından farklı bir hesaplamaya tabii tutulduğunu belirtmek gerekiyor. Çekilen nakit avans ekstrelerinize yansıyacak ve kredi kartı borcu olarak görülecektir. Eğer taksitli nakit avans çektiyseniz, çekilen taksit sayısına göre her ay kredi kartı faturanıza yansır. Geri ödemeyi ATM’lerden veya banka şubelerinden yapabilirsiniz.

Nakit avans seçeneğinden yararlanırken dikkatli olmanız gerekir. Küçük miktarlarda paraya ihtiyacınız varsa nakit avans çekmemeniz faydalı olacaktır. Paranın geri kalanını yatırsanız bile bu işlemden her yararlandığınızda faiz işlenir ve kredi kartı ekstrelerinizde büyük faizleri olan rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden nakit avansı sadece zaruri durumlarda çekmeli ve çektiğinizde ödeme planı yapmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here