Kredi Kartları Hangi Ürünlerin Taksitinde Geçerlidir?

Kredi Kartları Hangi Ürünlerin Taksitinde Geçerlidir? Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Alabilir Misiniz? Detaylar için…

0
787
Kredi Kartları Hangi Ürünlerin Taksitinde Geçerlidir?

Kredi kartları bankalar aracılığıyla aldığımız ve doğru kullanıldığında insan hayatını kolaylaştıran bir araçtır. Özellikte son dönemde öğrencilerden emeklilere kadar toplumun uç kesimleri bile kredi kartı kullanamadan rahat edemez hale gelmiştir. Bundaki en temel etken alışveriş ve harcama yapılan yerlerin kredi kartı sahiplerine sunmuş oldukları kolaylıklardır. Eğer sizler de kredi kartı kullanmanın gerektiğini düşünüyorsanız kredi kartı alacağınız bankayı iyi seçmeniz gerekir.

Birçok banka kredi kartı konusunda sorun çıkarabilir. Bunun en önemli sebebi bankaların faiz oranlarının farklı olmasıdır. Öyle ki bir banka diğerinden üç kat daha fazla faiz alabiliyor olabilir. Genel olarak fazla faiz alan bankalar daha kolay kredi ve kredi kartı verirler ve müşteriler de bu duruma kanarlar. Kredi kartlarının en çok avantaj sağladığı yer şüphesiz taksitli alışverişlerdir. Taksitli alışverişler sayesinde hem kolay ödeme fırsatı hem de çeşitli puanların kazanılması söz konusu olur. Bu gibi durumların söz konusu olmasıyla beraber kredi kartı kullanımı da artmıştır. Özellikle beyaz eşya, mobilya ve araç satın alımı gibi konularda kredi kartları taksitli şekilde alışveriş yapmanızı sağlar. Bu gibi alışverişler için kredi kartı alarak sizler de avantaj sağlayabilirsiniz.

Cep Telefonlarına Taksit

Kredi kartı ile taksitli cep telefonu alma devri artık tamamen kapanmıştır. Devlet yönetimi bu konuda aldığı kararı gerekçe göstererek bu gibi alışverişlerin kredi kartıyla yapılmasını ve alışverişlerin de taksitlendirilmesini yasaklamıştır. Diğer eşyalar ve ürünler bu yasaktan etkilenmeseler bile kredi kartı ile alışverişlerde cep telefonu almak yasaklanmıştır. Kredi kartını en kötü kullanan ülkeler arasında ülkemiz başı çekmektedir. Bu kartla yapılan alışverişler incelendiğinde de en gereksiz ve hayati olmayan alışveriş çeşidinin kredi kartı ile cep telefonu satın almak olduğu görülmüştür. Bu anlamda devlet yönetiminin aldığı karar doğru olarak algılanabilir. Fakat taksit her zaman için insanlar adına büyük bir fırsattır. Ama çoğu kişi bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendiremez. Dolayısıyla da sorun yaşanma ihtimali çok yüksek olur. Sizler de bu konularda dikkatli olarak sorun yaşama riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here