Kredi Mi Lazım?

Kredimi Lazım! Kredi Alabilmenin Şartları Nelerdir? Kredi Faiz Oranları Nelerdir? Detaylar İçin…

0
2748
Kredimi Lazım!

Kredi Mi Lazım?

Ülkemizde ihtiyaçların toplu şekilde giderilmesi için bankalardan sürekli olarak ihtiyaç kredisi talebinde bulunmaktayız. Her bankanın şart ve koşulları değişmesine rağmen ortak olan tek nokta ispatlanabilir gelir belgesi ve sosyal güvence. Faiz oranlarının her bankada farklı olması ve verilebilecek kredi miktarının değişken olması genelde kafaları karıştırır. Devlet bankalarının hepsinin kredi faiz oranları ile verecekleri kredi hemen hemen aynı.

İhtiyaç kredisi başvurulduğunda kimlik fotokopiniz, ikametgah belgeniz, maaş bordronuz halihazırda bulunması gerekenler. Uygun görüldüğü takdirde kefil ve kefil içinde aynı evraklar söz konusu olabiliyor. Son birkaç yıldır bankalar kredi verebilmek için adeta birbirileri ile yarışırken bir yandan da kredi de birçok prosedür yürürlüğe koydular. Bazıları maaşının 10 katı kredi verirken kimisi de 5 katı kadar kredi vermekte. Bireysel kredilerde artık eğer evli iseniz eşinizin de onayını almak zorundalar, hatta kefil olsanız bile eşinizin bu duruma onay vermesi gerekir aksi halde kredinizi asla onaylamazlar.

En uygun ihtiyaç kredisi kampanyası aslında sizin şart ve koşullarınıza ve ödeme gücünüze yönelik olanıdır. Bankaların yaptığı kampanya araştırmaların kendi ödeme gücüne bağlı olarak hareket etmelisiniz. Bazen ihtiyacınız dışında alınan krediler ödeme zamanı gelince farklı sıkıntılara neden olabiliyor. Bu tarz sıkıntılara mahal vermemek için kendimizi alacağımız krediye göre ayarlamalıyız veya aldığımız kredinin gerçekten ihtiyaçtan mı yoksa keyfi mi olduğunu düşünmeliyiz ve kampanya faizlerinin sizin ödeme koşullarınıza göre düzenlenmesi en güzel kampanyadır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here