Kredi Notu Yükseltme Teknikleri Nelerdir?

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri Nelerdir? Kredi Notunuz Düşük Olduğunda Ne Yapmalısınız? Tüm detaylar için…

0
205
Kredi Notu Yükseltme Teknikleri Nelerdir?

Kredi notumuz sizin bankaya karşı güvencemiz gibi görünmesine rağmen bazen kredi veya kredi kartı kullanıcıları kredi notlarının sonsuza kadar düşük olacağını düşünse de bu durum elbette değiştirilebilir. Doğru taktikler ve doğru planlama ile değiştirilebilir ve yükseltilebilir. Kredi notu yükseltme teknikleri nelerdir? Denilince akla gelen birçok teknik bulunmasına rağmen bahsetmemiz gereken önemli ve gerekli teknikler değerlendirilmeli ve dikkate alınmalıdır.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri Nelerdir?

Her ne kadar bir gün lazım olur ümidiyle kapatmamış olduğunuz hesaplarımızı veya kredi kartları kapatmanın size faydalı olacağını bilmelisiniz. Bu kapatmış olduğunuz hesabınız 1 ya da 2 gibi bir süreçte kredi notunuza olumlu bir yönde etki edecektir.

Her bankadan kredi veya kredi kartı almaktansa belirli bankalarla çalışıp borcunuzu da düzenli olarak ödeyin ve eğer imkanınız varsa borcumuzu tamamen kapatın. Çünkü bankalar kendilerine borçlu olan ve ödemelerini düzensiz yapan bireysel müşterileri pek sevmezler. Borçların zamanında ödenmesi ve düzenli ödenmesi sizin kredi notunuza iyi bir geri dönüş ve bankalara olan borç ödemenizin güvenilir ve zamanında olduğunu göstermektedir. Buda kredi notumuzu güzel bir şekilde yine bir artı ile yükselmesine olanak sağlamaktadır.

Nakit alışveriş yapmak ve kredi kartı ile alışveriş yapmak size her ne kadar farksız gereksiz gelse de bankalar her harcamalarını size vermiş oldukları bireysel hesabından yapmanızı sevmektedir. sizin için ikisi arasında fark yoktur ama bankamız bunu sizin adınıza olumlu olarak görerek kredi notunuza bir artı daha bekleyecektir.

Bankaların en nefret ettiği durumlardan birisi kredi veya kredi kartı başvurularının reddedilmesine rağmen hala ısrarla farklı bankalardan belki ümidiyle tekrar tekrar denemeleridir. Bankalar bu durumu hoş karşılamamakla birlikte olumsuz olarak size geri dönüşü kredi notunuzda yansıyacaktır. Bu sizin için bir eksi anlamına gelmektedir. O yüzden mümkün olduğunda gereksiz yere efor sarf etmektense onaylanacağından emin olduğumuz taktirde kredi ve kredi kartı başvurusunda bulunun. Bu hem banka için hem de sizin için bir artı niteliğindedir. Aksi halde bu dikkatsizlikleriniz sizin kredi notumuzu yükseltme yolundaki tedbirsizliğiniz ve hatamız olarak size geri dönüş yapacaktır.

Özetle kredi kartı yükseltme teknikleri nelerdir? Sorusuna cevap bulmak için gözden geçirmeniz gereken şeyler banka kredileriniz ve kullanımlarınızdır. Kullanıma ve geri ödemelere özellikle dikkat edilmesi gerekir. Kredi notunuzu düşürdüğünüz gibi yine yükseltmek sizin elinizde olan bir durumdur. Kredi notunuz önemlidir ve dikkat edilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here