Kredinin Üzerine Kredi Çekilir Mi?

Kredinin Üzerine Kredi Çekilir Mi? Kredisi Devam Eden Biri İkinci Krediyi Alabilir Mi? Borçluluk Durumları! Detaylar için…

0
1136
Kredinin Üzerine Kredi Çekilir Mi?

Kredisi Devam Eden Biri İkinci Krediyi Alabilir Mi?

Kredi kullanmakta olan banka müşterileri yine bahsi geçen bu kredileri kullandıktan sonra tekrar bir çeşit ihtiyaç veya farklı borcu kapatabilmek için tekrardan nakit ihtiyacı hissedebilmekteler. Tabi Kredinin Üstüne Kredi Çekilir Mi? sorusu sorulmaya başlanmakta. Ya da farklı bir deyişle Bu durumda da yine en sık akla gelmekte olan soru ise kredi devam ediyorken daha yeni krediler çekilip çekilemeyeceği konusu olmaktadır. Banka müşterileri tarafınca kredi ödemeleri esnasında mevcut olan borç bulunduğunda farklı bankaların kredi vermeyeceği de oldukça sık bir biçimde akla gelmektedir. Fakat bankaların yine kredi verme veya kredi vermeme gibi bazı kararları da mevcut devam eden bir çeşit kredinin bulunmasından düşük düzeylerde yani neredeyse hiç etkilenmemektedir. Aynı oranda farklı bir çeşit kredinin olması yeni kredi değerlendirme sürecini de aslında tek sefer de ilgilendirmekte olan bir unsur değildir.

Başvurular Değerlendirmeye Alınırken!

Bankalar yine kredi başvurularını da değerlendirmeye alıyorken kredi kayıt bürosu tarafınca oluşturulmakta olan yine çeşitli kredi notlarına göre kredilere onay verirler veya onay vermezler. Kredi notunu oluşturmakta olan çeşitli kredilerin başında en geçmiş dönem olan kredi ödemeleri gelebilir. Kredi ödemelerini de düzenli bir biçimde yapmamakta olan veya geçmiş dönem kredilerinde de riskli durumlara düşmüş olan, borcunu geciktiren veya kara listeye de girmiş olan banka müşterilerinin de kredi başvurularının ret olma olasılığı son derece yüksek oranlarda seyretmektedir.

Borçluluk Durumları!

İki kredi birden çekilir mi? sorusuna cevap ararken dile getirmemiz gereken bir diğer konu da Borçluluk durumu ve kredi ödeme durumlarıdır. Borçluluk durumları, kredi başvuruları gibi çeşitli kriterler de yine kredi notunu oluşturmakta olan farklı kriter çeşitlerinden olmaktadır. Yine borçluluk durumları bireylerin gelirlerine göre hesap edilebilir. Başvuru yapan müşterilerin toplam olarak banka borçları gelirlerinin %60’ı civarında ise yine yeni başvuruları da olumlu bir şekilde açığa kavuşmayabilir. Devletin yapmış olduğu düzenlemelere de göre vatandaşın bir çeşit yaşam düzeyini koruması için gerekmekte olan oranın bankalar tarafınca değerlendirme aralıkları da bu oranlarda düzenlendiğinden dolayı da kredi başvurularında bulunacaktır ki müşterilerinin borçluluk unsurlarının %60’tan oldukça az olmalarına da dikkat etmeleri son derece önem arz eden unsurlar arasındadır. Bunlara ek olarak oldukça sık kredi başvurularında bulunarak ret alanların kredi notu da düşecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here