Notsuz Kredi Veren Yerler!

Notsuz Kredi Veren Yerler! Kredi Notsuz Kredi Veren Yerler Var Mı? Banka Harici Kredi Bulabilir Miyim? Detaylar İçin…

0
812
Notsuz Kredi Veren Yerler!

Bankalardan kredi çekebilmemiz için kredi notumuzun yüksek olması gerekmektedir. Çünkü notumuz düşük ise bankalar kredi başvurularımızı onaylamazlar. Bu skoru belirleyen bizim bankalara olan borçlarımızı zamanında ödemelerimiz belirlemektedir. Bunlar krediler ve kredi kartı borçlarımızdır. Kredi veya kredi kartı borçlarımızı zamanında ve düzenli ödemediğimiz taktir de, kredi puanımız düşer. Bu azalma, tüm bankaların sistemlerinde gözükmektedir. Bu nedenle hangi bankaya kredi için başvurursanız vurun düşük kredi notunuz gözükecek ve büyük bir ihmalle onaylanmayacaktır. Bir de bankalara olan borçlarınızdan dolayı hacizlik olursanız, tüm borçlarınızı bitirseniz bile, en az iki yıl hiçbir bankadan ne kredi nede kredi kartı alabilirsiniz. Bu nedenle ne olsun, bankalara olan borçlarınızı zamanında ödemeniz çok önemlidir.

Kredi Notsuz Kredi Veren Yerler Var Mı?

Tüm bankaların kredi verme derecesini kredi notunu belirlemektedir. Bu yüzden bankalardan kredi çekebilmeniz için kredi notunuzun yüksek olmasın şart. Peki yüksek değilse? O zaman bankaların haricindeki alternatifleri değerlendirmek zorundasınız. Örneğin, senetle borç para alabilirsiniz. Tefeciler yani. Önermiyorum ama senetle borç alanlar çok. Çünkü bankalardan kredi çekemeyen çoğu kişi, tefecilerden alıyor. Tefeciler çok yüksek faiz oranları ile borç para vermektedirler. Ancak ödeyebileceğinizi düşünürseniz  böyle bir işe kalkışın. Yoksa çok zor durumlara düşebilirsiniz. Ya da diğer seçenek olarak kredi danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

Banka Harici Kredi Bulabilir Miyim?

Kredi danışmanları anlaşmalı oldukları bankalardan sizin adınıza kredi çıkartabilirler. Kredi notunuz düşük olsa bile. Ama kara listeye girmemiş olmanız gerekmektedir. Kredi notunuzu yüksek gösterip sizin adınıza kredi çıkartabilirler. Tabi belirli bir komisyon karşılığında. Kredi danışmanlarına internetten çok kolay ulaşabilirsiniz. Krediniz onaylandığı taktirde, talep ettikleri komisyonları alırlar. Sizde böylelikle nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ama krediniz onaylanmadan kesinlikle komisyon adı altında para ödemeyin. Ancak kredinizin onaylanmadığı zaman ödeyebileceğinizi söyleyin. Ne olur ne olmaz. Çünkü insanların bu durumlarından yararlanmak isteyen kişilerde olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here