Peşinatsız Taşıt Kredisi Almak Mümkün Mü?

Peşinatsız Taşıt Kredisi Almak Mümkün Mü? Peşinatsız Taşıt Kredisi Çekmenin Şartları! Peşinatsız Taşıt Kredisi Vadeleri! Detaylar için…

0
1332
Peşinatsız Taşıt Kredisi Almak Mümkün Mü?

Bir araç almayı düşünüyor iseniz ve yeterli birikiminiz bulunmuyor ise, peşinatsız taşıt kredisi veren bankalar ile irtibata geçebilir ve size uygun ödeme koşulları altında taşıt kredisi ile tanışabilirsiniz. Tahmin edileceği üzere bankalar taşıt kredisi başlığı altında bireylere kredi hizmeti sunmakta, ancak sundukları bu hizmet taşıtın tamamını karşılamamaktadır.

Taşıt bedeli ile verilen kredi arasında oluşan fark, alımlarda ödenecek peşinat olarak ifade edilmektedir. Bu peşinatın ödenmesi krediyi talep eden bireylerin sorumluluğuna bırakılmaktadır. Araç almak isteyenler peşinat olarak ifade edilen bu miktarı ya kendi birikimlerinden karşılamakta ya da bankalardan tüketici kredisi başlığı altında ikinci bir kredi çekmektedir.

Peşinatsız Taşıt Kredisi Çekmenin Şartları:

Sizlerde peşinatsız taşıt kredisi veren bankalar şeklinde bir araştırma içerisinde iseniz, ikinci bir krediyi çekme ihtimalini düşünmelisiniz. Uygulanacak bu yöntemde sizlere bankalar tarafından öncelik ile taşıt kredisi hesabı açılacaktır. Bu kredi, almayı düşündüğünüz taşıtın belli bir oranını karşılamaya yeterli gelecektir.

Peşinat olarak ifade edilen kısmın ödenmesi ise, sizin sorumluluğunuza bırakılacaktır. Bu aşamada ya eş dost olarak ifade edilen çevrenizden borç bulacak, ya varsa altın gibi değerli eşyalarınızı bozduracak ya da bankalardan ikinci bir kredi olarak tüketici kredisi kullanacaksınız. Hiçbir seçeneği değerlendirmek istemiyor iseniz, bankanızda çekeceğiniz kredi miktarının en az yarısı kadar meblağın yer aldığı hesabınız bulunması, diğer bir alternatif olabilmektedir.

Böyle durumlarda bankalar hesaplarınıza bloke koymakta ve size istediğiniz miktarda krediyi vermektedir. Bankada hesabınız yok ise, ancak bir eviniz bulunuyor ise, evinizi ipotek etmek sureti ile de istediğiniz miktarda taşıt kredisi çekme şansına sahip olabilirsiniz.  Hangi yöntemi seçer iseniz seçin, tüm bankalar size bu konuda hizmet verecektir.

Önemli olan sizin ekonomik gücünüzün çekilen krediyi ödeme konusundaki yeterlilik seviyesidir. Bütçeniz el verdiği ölçüde taşıt kredisi ve tüketici kredisini aynı anda bankalar uygun gördüğü sürece kullanabilirsiniz.

Peşinatsız Taşıt Kredisi Vadeleri!

Kullanmak istediğiniz taşıt kredisi ya da diğer bir ifade ile peşinatsız taşıt kredisi veren bankalar aracılığı ile kullandığınız taşıt ve tüketici kredisi, sizlere iki farklı vade seçeneği ile sunulmaktadır. Taşıt kredisi 48, tüketici kredisi 36 ay vadelere kadar uzanabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here