QNB Finansbank Kredi Borcu Yapılandırma

QNB Finansbank Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır? Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları Nelerdir? Detaylar için…

0
214
QNB Finansbank Kredi Borcu Yapılandırma

QNB Finansbank’tan kredi kullanan ve kullandığı krediyi yapılandırmak isteyen herkes, QNB Finansbank kredi borcu yapılandırma işlemlerinden faydalanabilir. Bu sisteme dahil olmak isteyenlerin yapması gereken tek şey, QNB Finansbank’ın telefon bankacılığını aramak ve oluşturulan talep doğrultusunda banka şubelerine giderek, kredi işlemlerini tamamlamaktır. Uygulamaya kredi işlemleri denilmesinin nedeni ise, borç yapılandırma sisteminin verilen yeni kredi şeklinde oluşturulmasıdır. Müşteriler bankaya müracaat etmekte ve Finansbank tarafından yapılandırma maksadı ile müracaat eden müşterilere yeni bir kredi açılmaktadır.

Kullanılmış olan kredi ile arasındaki fark ise, yapılandırma talebinde bulunan müşteriye, her hangi bir ödeme yapılmamasıdır. Kredi açılmakta ancak, kredi miktarı tamamen eski kredinin kapatılmasında kullanılmaktadır.

QNB Finansbank Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank’a müracaat ederek QNB Finansbank kredi borcu yapılandırma işlemini gerçekleştirmek isteyen herkes, banka şubelerine gitmek zorundadır. Bu zorunluluğun temel nedeni ise, oluşturulacak yeni kredi sistemi için gerekli olan dosyaların hazırlanması ve imzaların atılmasıdır.

Telefon bankacılığı sisteminin kullanılması da yapılandırma sisteminde de başvurulacak bir yöntem olarak görülmektedir. Telefon bankacılığı üzerinden yapılacak başvurular sisteme tanımlanmakta ve neticesinde, tekrar dosya oluşturmak üzere QNB Finansbank şubelerine gitmek gerekmektedir.

Oluşturulan yeni kredi, yeni faiz ve yeni vade anlamına gelmektedir. 36 ay vade ile çekilen bir kredinin 10 ayı ödenmiş ve borç yapılandırılması talep edilmiş ise, geriye kalan 26 ay talep edilmesi halinde tekrar 36 ay vadeye çıkarılabilmektedir. Böylelik ile 26 aylık taksit 36 aya uzamakta ve ödenen aylık taksit miktarlarında azalma gözlenmektedir.

Uygulama genellik ile ödeme güçlüğü yaşayan müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Kredi taksitlerinin 1 ya da 2 tanesini zamanında ödemeyen ya da ödeyemeyen üyeler, borç yapılandırma işlemine müracaat etmekte ve bu sayede yasal sorunlar ile karşılaşmaktan kurtulmaktadır. Aynı sisteme, düzenli ödeme yapan üyelerde başvurabilmekte ve taksit küçülterek, vade uzatma imkanına sahip olmaktadır.

QNB Finansbank Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları

Bu sisteme müracaat ederek QNB Finansbank kredi borcu yapılandırma hizmetinden yararlananlara yönelik en büyük faydalar, vadelerin uzaması, taksit miktarının azalması, olumsuz sicil ile karşılaşılmaması ve yasal takibe girilmemesi olarak ön plana çıkmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here