Şekerbank Taşıt Kredisi

Şekerbank Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir? Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuruda Hangi Belgeler İstenir? Detaylar için…

0
275
Şekerbank Taşıt Kredisi

Zamandan ve enerjinizden tasarruf etmenizi sağlayan otomobiller, bazıları için bir gereklilik olurken bazıları için adeta bir tutkudur. Bu alanda uygun vade olanakları ve faiz oranlar ile Şekerbank Taşıt Kredisi ister ikinci el, isterseniz de sıfır araçlar için sunulmaktadır.

Şekerbank Taşıt Kredisi

48 aya kadar vade seçenekleri sunulmakta ve teminat olarak sadece satın aldığınız aracın ipotek ettirilmesi yeterlidir. Üstelik yalnızca sıfır araçlarda değil, ikinci el araçlarda da 15 yaşına kadar olan araçlara kredi verilmektedir. Sıfır kilometre araçlarda fatura değeri 50000 TL’ye kadar olanlarda yüzde 70 olan kredi oranı, 50000 TL üzerindeki araçlar için yüzde 50 oranlarında olacaktır. Banka genel olarak kefil istemese de bazı şube yetkilileri gerek gördüklerinde kredi başvurularında kefil isteyebilmektedir.

Taşıt Kredisi Başvurusu

Başvuru belgeleri içerisinde öncelikle başvuru formu bulunmalıdır. Kimlik fotokopisi, başvuru sahibine ait gelir belgesi, ücretli bir şekilde çalışanlar için maaş bordrosu, veya firma yetkililerinin imza sirküleri gereklidir. Serbest çalışanlar için vergi levhası gerekli olmakta bunun yanında sıfır araç satın alacaklar için proforma faturası da gereklidir. İkinci el satın alacaklar Şekerbank Taşıt Kredisine başvurmak için araca ait ruhsat fotokopisinin olması yeterlidir. İnternet şubesinden bilgi alabileceğiniz gibi, şubelerden ayrıntılı bilgiler alabilir ya da telefon bankacılığı üzerinden hem bilgi alabilir, hem de başvurular yapabilirsiniz.

Aracınızı seçtikten sonra Şekerbank şubelerine gidebilir ve aracınızın sıfır ya da ikinci el durumuna göre alabileceğiniz maksimum kredi miktarını öğrenebilir. Şekerbank Taşıt Kredisi almak için kefilsiz ve uygun vade oranları ile aracınıza anında kavuşabilirsiniz. 3 ile 48 ay aralığındaki kredi kullanımları için 1,55 faiz oranları sunulmaktadır. Ve avantaj olarak azalan ödeme seçeneklerinin yanında aylık eşit taksitli ödeme seçenekleri de bulunmaktadır. Genel olarak Kredi tutarından 0,5 tahsis ücreti alınır. İkinci el araçlarda aracın kasko değeri üzerinden kredi kullandırılmaktadır. En fazla bir ya da iki iş günü içerisinde kredi başvurularınız sonuçlanmaktadır. İkinci el satın almak isteyen bireyler ise en fazla beş yaşında olan araçlar için kefilsiz kredi kullanabilmektedir. Hayat sigortası isteğe bağlı olsa da taşıt kredilerinde kasko zorunludur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here