Taşıt Kredisi Kullanmak!

Taşıt Kredisi Kullanmak! Taşıt Kredisi Kullanabilmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir? Detaylar İçin…

0
1151
Taşıt Kredisi Kullanmak!

Taşıt Kredisi Kullanmak!

Birçok kişinin günlük hayatında ve iş hayatında taşıt kullanma ihtiyacı duyması nedeni ile birçok banka farklı kampanyalarla, farklı vadelerde ve farklı faiz oranları ile insanların araç almalarını kolaylaştırmak için taşıt kredisi adı altında para yardımında bulunmaktadır. Bankalar bütçenizi sarsmayacak miktarlardaki nakit parayı gelir gider dengenizi de göz önünde bulundurarak sizlere verebilmektedirler.

Genel olarak her bankanın kendine göre farklı bir politika izlediğini görebilmemiz mümkün olsa da çoğunlukla bankaların alınacak aracın araç satış tutarı ya da kasko bedelinin  %70 ya da %80 oranlarındaki bedelleri karşıladığını görebilmemiz mümkündür. Yani size çıkarıp tüm arabanın parasını verdiklerini görebilmeniz biraz zordur.

Taşıt kredisi kullanabilmek için genellikle bankaların Sıfır (0) km araç ya da ikinci el araç ayırımı yapmadıklarını görebilirsiniz. Yani her ikisi içinde kredi kullanabilmeniz mümkündür. Ancak bunların da farklı koşulları bulunmaktadır. Mesela ikinci el araba almak istediğinizde pek çok bankanın size 5 yaş sınırı koyduğunu görebilirsiniz. Yani 5 yıllık bir araç için kredi alabilirken 6 yaşındaki bir araç için kedi almanız mümkün olmayabilmektedir.

Her banka farklı kredi politikası uyguluyor olsa da bankaların araç satın alabilmeniz için verdikleri kredilerde bazı noktalara dikkat ettiklerini görebilirsiniz. Özellikle alınacak kredi miktarı ve faiz oranlarının krediyi almayı düşündüğünüz bankaya göre değiştiğini görebilirsiniz. Bankaların dikkat ettikleri hususlardan biri de aracın bankayla anlaşması olan bir markayı taşıyıp taşımadığıdır.

Ayağınızı yerden kesebilecek bir araç almak için bir miktar birikmişiniz olsa da hayalinizdeki gibi bir araba almak için yeterli değilse hayallerinizi daha fazla ertelemek zorunda değilsiniz. Pek çok banka içinden size uygun olan faiz oranları ve vadelerle taşıt kredisi kullanarak çok daha kısa sürelerde düşlediğiniz araçlara kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here