Taşıt Kredisi!

Taşıt Kredisi! Taşıt Kredisi Çeşitleri Nelerdir? Taşıt Kredisi Ödemesi Nasıl Yapılır? Detaylar için…

0
1410
Taşıt Kredisi!

Bankalar kişilere birçok farklı alanda kredi hizmetleri sunan kurumlardır. Bankalar kişilere taşıt kredisi ihtiyaç kredisi evlilik kredisi ya da eğitim kredisi gibi birçok farklı kredi çeşidi vardır. Taşıt kredisi ise araç almak isteyen ancak nakit parası olmayan kişilerin kullandığı bir kredi türüdür. Taşıt kredisi birçok banka sağlamaktadır. Taşıt kredisi iki farklı şekilde alınabilir. Sıfır alacağınız araç için ayrı ikinci el alacağınız araç için ayrı taşıt kredisi kullanma şansınız vardır. Sizin için bu taşıt kredilerinden hangisi en uygunsa onu tercih edebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Çeşitleri

Birincisi sıfır araba için kullanılan taşıt kredisi ikincisi ise ikinci el araba alacak kişilerin kullandığı kredidir. Bu ikisi arasında birkaç farklılık vardır. Sıfır taşıt kredisinde bankalar arasında farklılık olabileceği gibi genel olarak kefil gerekmez. Alacağınız sıfır aracı rehin olarak bankaya göstermeniz halinde banka sizden kefil istemeyebilir. Bu çok büyük bir avantajdır. Bu şekilde kefil arama derdinden kurtulmuş olursunuz. Krediyi tek başınıza rahatlıkla çekebilirsiniz. İkinci bir taşıt kredisi türü de ikinci el taşıt almak için kullanılan kredidir. Bu tür kredide bankalar kişilerden kefil ya da gayrimenkul teminatı gibi başka teminatlarda talep edebilir. Ayrıca araç sıfır olsa bile gayrimenkul ya da teminat ya da kefil gibi şeylerde kişiden istenebilir. Bu yüzden alacağınız aracın modeli markası tipi gibi şeylerde alacağınız kredi için çok önemli detaylardır. Bankalar kırk sekiz aya kadar bile araç kredileri vermektedir.

Taşıt Kredisi Ödemesi

Taşıt kredisini her krediyi olduğu gibi düzenli bir şekilde ödemek çok önemlidir. Eğer aracı bankaya rehin olarak göstermişseniz bu sizin için düzenli ödeme yapmamanız halinde sorun çıkarabilir. Ödemeleriniz düzenli olmazsa taşıt kredisi aldıktan sonra banka aracınızı satışa çıkarıp satabilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için taşıt kredisi ödemesini geciktirmeden düzenli bir şekilde yapmak çok önemlidir. Bu şekilde daha rahat ve sorunsuz bir kredi ödemesi yaparsınız. Ayrıca kredi çeken kişiye hayat sigortası yapılır ve alınan araca da kasko yapılır. Bu yolla banka bir nevi kendini garanti altına almış olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here