TEB Altın Hesabı!

TEB Altın Hesabı Nedir? TEB Altın Hesabı Nasıl Açılır? TEB Altın Hesabı Faiz Oranları! Detaylar için…

0
1461
TEB Altın Hesabı!

TEB Altın Hesabı!

Yatırım yapmak isteyen insanlar için günümüzde pek çok yöntem bulunur. Bu yöntemler arasında en çok bankalar kullanılmaktadır. Bankaların güvenilir olması ve yatırılan parayı koruması insanların güvenini kazanmayı başarmıştır. İnsanların günümüzde en çok kullandıkları TEB altın hesabı yatırımcılar için en güçlü ve güvenilir kaynakların kapılarını açmıştır. Altın hesabı açtıracak olan insanların belli bir maliyet karşılığında gram olarak altın almasının yanı sıra fiziken altın teslimi de sağlayabilmektedir. Vadesiz altın hesabı ve vadeli altın hesabı olarak iki türlü işlem yapabilirsiniz. Fiziki olarak altın teslimi yapacak olan müşterilerin, bankanın belirlemiş oldukları altın günlerini takip etmeleri önerilir. Vadeli altın hesabı açtıracak olan müşteriler hesabı en az 5 gram ile açmaları gerekir. Cazip faiz oranları ile diledikleri vadede vadeli hesap açma imkânları da müşterileri beklemektedir. Faiz oranlarına bakıldığında bizleri %1,40 oranında bir faiz karşılamaktadır.

İnsanların açtırdıkları TEB altın hesabı ile hem TEB uzmanlığından yararlanma şansı yakalanmış oluyor hem de altınlarınıza belli faiz oranları ile altın katılması sağlanıyor. Vadeli altın hesabı açtıracak olan insanların temel Bankacılık sözleşmesine de göz gezdirmelerinde fayda vardır. Sözleşmeyi şubelerde ya da internet bankacılığında bulabilirsiniz. Eğer fiziki teslimat yapacak müşteriler varsa TEB Şubeleri’nden yaptırmaları gerekir. Teslimat tutarı 1kg ve katları şeklinden yapılmaktadır. Ayrıca eğer teslim edilecek altın 5 kg ve üzerinde ise banka ile teslimat yapılmadan önce görüşülmesinde fayda vardır. Vadeli altın hesabından uygulana faiz üzerinden %15 stopaj vergisi kesilmektedir.

Vadesi altın hesabı açtıracak olan müşterilerde minimum 0,01 gram ve katlarında altın alıp satma imkânına sahiptirler. Ayrıca hesap açtıran insanların hesap konusunda herhangi bir işletim ücreti ödememeleri de büyük bir avantajdır. İnsanları TEB altın hesabını vadesiz olarak açtırdıkları zaman vadelideki gibi herhangi bir kurala uymaları gerekmez. Fiziki altın teslimleri sayesinde de elinizde bulunan Cumhuriyet altınları, ziynet eşyaları gibi maddi değeri olan tüm mal varlığınızın çalınma ya da kaybolma riskini ortadan kaldırmış olacaksınızdır. Özellikle hesap açtıran insanlar herhangi bir kasa ücreti ya da ek ücret ödemelerine de gerek yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here