TEB Arsa Kredisi

TEB Arsa Kredisi Şartları Nelerdir? Banka Kredi Başvurusunda Hangi Belgeleri İstiyor? Tüm detaylar için…

0
280
TEB Arsa Kredisi

Size ait bir arsaya sahip olmak birçok açıdan avantajlı olacaktır. Örneğin arsanız yeni yerleşim alanlarının açılacağı bir bölgedeyse, ailenizin geleceğini garanti altına alabilirsiniz. Üzerine imar yapılan bir arsa kira gelirleriyle herhangi bir şekilde çalışmadan hayatınız boyunca rahat yaşamanızı sağlayabilir. Ayrıca şehirden uzaklaşmak veya tarımsal faaliyetlerden para kazanmak için de arsa satın alabilirsiniz.

Arsa hiçbir zaman değerini kaybetmeyecek bir yatırımdır. Bu yüzden birçok kişinin arsa alabilmek için hayatı boyunca para biriktirdiği biliniyor. Ancak biriktirmiş olduğunuz para iyi bir yerde arsa satın almak için yetmeyebilir. Yerleşim alanları genişlediği için gerek şehir içinde gerekse şehir dışındaki arsalar sürekli olarak değer kazanmakta ve bu da fiyatlara yansımaktadır.

TEB Arsa Kredisi

Eğer satın almak istediğiniz arsanın yarısı kadar birikim yapmışsanız TEB arsa kredisi olanaklarından yararlanabilirsiniz. Türkiye’nin en yenilikçi bankaları arasında yer alan TEB, size oldukça düşük faizli taksitlerle istediğiniz arsayı alma olanağı sağlıyor. Yapmanız gereken tek şey bir TEB şubesine başvurmak ve arsa kredisi hakkında bilgi almak.

TEB tarafından sağlanan arsa kredileri 36 aya kadar taksit seçeneğine sahip. Adınıza kayıtlı bir konut varsa bu arsa kredisi alırken yardımcı olacaktır. Konutu teminat olarak gösterebilir ve arsa kredisi olanaklarından yararlanabilirsiniz. Taksitler oldukça uygun rakamlarda olduğu için geri ödemenizi herhangi bir sorun yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi notunuz diğer kredi olanakları gibi TEB arsa kredisi başvurunuzun değerlendirilmesinde de büyük bir öneme sahip. Daha önce kredi veya kredi kartı alan herkesin ulusal veritabanında bir notu bulunuyor. Başvuru yapmadan önce Findeks aracılığıyla notunuzu öğrenmeniz gerekiyor. Hatta notunuzu ne kadar yükseltirseniz arsa kredisi için yapmış olduğunuz başvurunun olumlu değerlendirilme şansı da o kadar artacaktır.

TEB tarafından sağlanan arsa kredisinden yararlanmak için en yakın banka şubesine gitmeniz gereklidir. Eğer maaş hesabınız bu bankadaysa şubeye gitmeden de kredi alabilirsiniz. Bankanın mobil uygulamasından, internet şubesinden veya müşteri hizmetlerinden başvuru yapma olanağına sahipsiniz. Kredi başvurunuz en kısa süre içinde değerlendirilecek ve onaylandığı takdirde banka hesabınıza eksiksiz olarak aktarılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here