TEB Bankası Nakit Avans Çekme!

TEB Bankası Nakit Avans Çekme! TEB Bankası Nakit Avansın Faiz Oranları Yüksek Mi? Detaylar İçin…

0
1564
TEB Bankası Nakit Avans Çekme!

TEB Bankası Nakit Avans Çekme!

Finansal sistemin teknoloji ile beraber ilerlemesi ve hayata kolaylaştıran paraya erişim alternatifleri sunması açısından son yıllarda gözle görülür fark bir yaratmıştır (ATM’lerin yaygın kullanımı, telefon bankacılığı aracılığı ile yapılmak istenen işlemlerin anında yapılabilmesi gibi). Bazı durumlarda bireyler ihtiyaçları normal şartlarda olduğundan daha fazla nakde ihtiyaç duyarlar. Bu durumda ihtiyaç duyulan nakdi kısa zaman içerisinde bulmakta çok seçenekleri olmayacaktır. Karşılaşılacakları 2 seçenek vardır: 1.si bankaya ihtiyaç kredisi için müracaat etmektir. 2.si nakit avans çekimi yapmaktır.

Nakit avansından bahsederken şunu bilmek gerekmektedir: ihtiyaç kredisine kıyasla faiz oranlarının yüksek olması, nakit avans çekimine karşı ciddi önyargı oluşturmaktadır. Bu alandaki talep boşluğunu yakalayan bankacılık sistemi, yeni bir yapılanma gerçekleştirmek durumunda kalmıştır. Bunun sonucunda yeni alternatif taksitli nakit avans işlemi olmuştur. Son durumda ihtiyaç sahibinin karşı karşıya geldiği durumda müşteri, içinde bulunduğu maddi imkânları ve ödeyebilme koşullarını gözeterek rasyonel seçimler yapmak durumundadır. İhtiyaç kredisinde bankanın verebileceği en uzun vade 36 ayken, nakit avans çekmede bu süre 5 ile 9 arasında değişkenlik göstermektedir.

TEB Bankası Nakit Avans Çekme durumunda, nakit avans işleminin faiz oranları ihtiyaç kredisinin faiz oranlarına göre daha yüksektir. Bu işlem sonucunda, avansın geri ödenmediği her gün ödenmesi gereken miktarın üzerine günlük faiz işleyecektir. Bu faize bir de belirli oranda kullanım ücreti ilave edilecektir. Bu durumda ancak müşterinin üst limitinin esnekliği kişiyi kurtarabilir. Çünkü bireyin sahip olduğu kredi kartının üst limiti nakit avans işleminin üst limiti görevini görecektir.

TEB Bankası Nakit Avans Çekme işlemi yalnızca banka şubeleri aracılığıyla yapılmaz. İnternet bankacılığı, ATM’ler veya 0850 200 0 666 numaralı Türkiye Ekonomi Bankası Çağrı Merkezi ile de bu hizmetten yararlanılmaktadır.

Nakit avans çekme işlemi ile müşterinin avantajlı olduğu durumları söyleyecek olursak:

  • Banka ile bire bir işlem yapılmadığı için zaman kaybı olmayacaktır,
  • Banka şubeleri kullanılmadan kolaylıkla ve kısa sürelerde işlem gerçekleştirilebilir,
  • İşlemler gerçekleştirilirken bir işlem ücreti söz konusu değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here