TEB Vadeli Hesabı

TEB Vadeli Hesabı Avantajları Nelerdir? Vadeli Mevduat Hesabı ile Neler Yapabilirsiniz? Tüm detaylar için…

0
247
TEB Vadeli Hesabı

Bankacılık sektöründe yaygın ve her kesime hitap eden Teb Bankası 1927 yılından beri faaliyet göstermektedir. Her şehrin farklı bölgelerinde açılan şubeleri ile insanlar kolayca ulaşım sağlayabilmektedir. Bankacılık sektöründe yapılabilecek pek çok işlem bulunur. İnsanların en çok yaptırdıkları işlem arasında Teb Vadeli Hesabı açtırmak gelmektedir. Vadeli hesabı çeşitlerine göre ayrılmaktadır. Bunlar caddeli mevduat hesabı, vadeli altın hesabı ve endeksli vadeli mevduat olarak sıralamak mümkündür.  Güvenli bir yatırım aracı olarak kullanılan vadeli mevduat hesabı belirlenmiş faiz oranları ile karşımıza çıkmaktadır. Müşteriler ancak kendilerinin belirlediği vadede hesap açtırma hakkına sahiptirler. Türk parası ya da yabancı para olarak açılabilen vadeli hesap dönem sonunda aynı güncel faiz oranları ile güncellenmektedir. Talimat vermeniz halinde ise dönem sonunda paranız istediğiniz hesaba aktarılabilmektedir.

TEB Vadeli Hesabı

Bankalardan alınan faiz oranları paranıza ve açtırdığını hesaba göre farklılık göstermektedir. Bankalardan açtırılan Teb vadeli Hesabı %9,60’a varan vadeli oranlarla karşımıza çıkmaktadır. İnternet bankacılığı kullanan insanlar, faiz oranlarını kolaylıkla inceleme hakkına sahiptir. Faizleri incelemenin yanı sıra siteden günlük işlemler, kredileri, kartlar, mevduat ve yatırım hesapları, sigorta ve emeklilik cebteb konuları hakkında da bilgi alabilirler. Endeksli vadeli mevduat hesabına baktığımız da ise borsa endeksleri, döviz, faiz ve daha sayılabilecek kıymetli madenlerdeki değişimlere bağlı olarak maddi getiri sunan en az altı ay gibi bir süre üzerinden açılan bir hesaptır. İnternet üzerinden de başvuru sağlanabilmektedir.

Bankadan açtırabileceğiniz pek çok hesap açtırabilirsiniz. İnsanların açtırabilecekleri Teb vadeli Hesabı arasında vadeli altın hesabı da bulunmaktadır. Bu hesabı kolayca internet sitesinden açtırabilirsiniz. Elinizde bulunan nakit para ile internetten belirlenen altın gram hesapları göz önüne alınarak paranız kadar altın satın alabilirsiniz. Vadeli altın hesabı açtıracak olan insanlar en az beş gram altın ile hesap açtırabilirler. Faiz oranlarına baktığımız da ise %1,40 oranında bir faiz belirlenmiştir. Hesap açtırdıktan sonra yüklü miktarda altın almanız durumunda bankaya bunun bilgisini en az üç gün öncesinden vermeniz gerekir. Vadeli altın hesabı açtıran müşterilerden faiz içerisinden %15 stopaj kesintisinin yapıldığı bilgisi de verilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here