Tüketici Kredisi Almak İçin Gereken Kriterler!

Tüketici Kredisi Almak İçin Gereken Kriterler! Kimler Tüketici Kredisi Alabilir? Şartları Nelerdir? Detaylar İçin…

0
1565
Tüketici Kredisi Almak İçin Gereken Kriterler!

Tüketici Kredisi Almak İçin Gereken Kriterler!

Her geçen gün insanların kredi konusundaki ihtiyaçları artabilmektedir. Bu ihtiyaçların karşılanması konusunda yaşanan nakit sıkıntıları için tüketici kredisi kullanmak neredeyse zorunlu hale gelebilmektedir. Her ne kadar ihtiyaçlarınızdan dolayı bu krediyi alıyor olsanız da bu krediyi alabilmek için de bazı kriterlere uygun olmanız gerekmektedir.

Herhangi bir ticari amaca bağlı olmaksızın mal ya da hizmet finanse etmek için bankalar tarafından belirlenmiş olan faiz oranlarına göre verilen tüketici kredisi genelde tek sefere mahsus olmak üzere düzenli geri ödeme şartıyla verilmektedir. Günlük olarak yapılan harcamalarınız için de alabileceğiniz bu kredi türünde düzenli bir gelirinizin olması ve kefiliniz olması gerekmektedir. Bu kredide de diğer kredi türlerinde olduğu gibi asıl kişiye ulaşılamadığında kefile ulaşılması açısından kefil önemlidir.

Bu krediyi almak istediğinizde birçok bankanın kredi faizleri ve geri ödeme koşullarını inceleyerek sizin için en uygun olan seçeneği belirlemenizde fayda bulunmaktadır. Bundan sonra bankanın istemiş olduğu belgeleri hazırlayıp kredi başvurunuzun değerlendirilmesini beklemeniz gerekebilmektedir. Kredi başvurunuz değerlendirilirken başka bankalara olan borçlarınız, gelir düzeyiniz gibi maddi durumunuzla ilgili konular göz önünde bulundurulmaktadır. Pek çok kişi başka bir bankadan kredi alındığında bu krediye başvuramayacağını düşünmektedir. Ancak bankadan aldığınız krediyi öderken sıkıntı yaratmadığınız sürece değerlendirmeniz de olumlu olacaktır.

Başvurmuş olduğunuz tüketici kredisi için olumlu bir sonuç çıkabilmesi için yani bu krediyi kullanabilmeniz için çalıştığınız işin ve statünüzün de etkili olduğunu görebilirsiniz. Özellikle devlet memuru olmanız yani resmi bir kurumda çalışıyor olmanız bir banka için kredi verilebilecek kişiler listesinin başına geçmeniz için olumlu bir özellik olmaktadır. Çünkü bankaya belirttiğiniz aylık maaş üzerinden kredi taksitleriniz kesilebilmektedir, bu da kredi ödemelerinizde sorun çıkarmayacağınız anlamına gelmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here